Aktualny przystanek Sindbad w Bonn to: 

    • Parking róg Joseph-Beuys-All. / Baunscheidstr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bonn to miasto położone w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Miasto jest znane przede wszystkim jako dawna stolica Niemiec Zachodnich i siedziba wielu instytucji rządowych i międzynarodowych.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest katedra św. Marcina i św. Kastyliusza, która jest jednym z największych i najważniejszych zabytków sakralnych w Niemczech. Ta gotycka katedra z XIII wieku jest znana z pięknej architektury, witraży i rzeźb.

Innym ważnym miejscem w Bonn jest muzeum Haus der Geschichte, które przedstawia historię Niemiec po II wojnie światowej. Muzeum to posiada wiele interaktywnych wystaw, filmów i przedmiotów związanych z historią Niemiec, takich jak elementy muru berlińskiego.

Bonn to również miasto, w którym urodził się i wychował Beethoven, słynny kompozytor. Wiele miejsc w Bonn związanych jest z jego życiem, w tym jego rodzinnym domu, muzeum Beethovena i wieloma koncertami poświęconymi muzyce klasycznej.

Bonn jest również siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, takich jak ONZ, UNESCO i Deutsche Welle. To sprawia, że miasto jest ważnym centrum dyplomatycznym i kulturalnym na arenie międzynarodowej.

Miasto ma wiele pięknych parków, w tym Park Rheinaue, który jest idealny do wypoczynku na świeżym powietrzu i pikników. Wiele restauracji i kawiarni w mieście oferuje również pyszną kuchnię niemiecką i międzynarodową.

Podsumowując, Bonn to piękne miasto z bogatą historią, kulturą i nauką. To miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać ważne wydarzenia historyczne, cieszyć się piękną architekturą i muzyką klasyczną, a także doświadczyć międzynarodowej atmosfery.

 

Autobusy międzynarodowe z Bonn: 

 
 

Bonn - busy i autobusy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour