Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Często zadawane pytania przy podróżach autokarami Sindbad

1. Jak długo ważny jest bilet OPEN w Sindbadzie?

Bilet OPEN Sindbad ważny jest 12 miesięcy od daty wyjazdu. Od 1.07.2023 nie ma możliwości kupienia biletów open. Wszystkie bilety kupione przed tą datą zachowują swoją ważność. 

2. Czy można kupić bilet Sindbad OPEN na wyjazd?

Nie. Bilet OPEN to bilet dwustronny bez określonej daty powrotu. Data wyjazdu musi być określona przy zakupie.

3. Jaki jest dopuszczalny bagaż w Sindbadzie?

Limit bagażu określony jest w regulaminie Sindbada. Jest to jedna lub dwie sztuki bagażu do 30 kg i bagaż podręczny do 5 kg. Każda następna torba traktowana jest jako nadbagaż zabierany w miarę wolnych miejsc. Nadbagaż w Sindbadzie podlega dodatkowej opłacie według stawek przewoźnika. Więcej na ten temat piszemy na blogu: ile można zabrać bagażu w Sindbadzie

 4. Czy mogę zmienić datę wyjazdu lub powrotu na bilecie autokarowym i ile to kosztuje?

Zmiana daty wyjazdu lub powrotu w autobusach Sindbad jest możliwa do 1 dnia przed wyjazdem lub powrotem. Za samą zmianę daty nie jest pobierana opłata. Możliwa jest dopłata do aktualnej ceny. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie: Sindbad ceny biletów dynamiczne

 5. Jak zmienić datę wyjazdu lub powrotu biletu autokarowego kupionego online?

Jeżeli bilet autokarowy został kupiony online, zmiany dokonać można klikając przycisk "twoja podróż" pod wyszukiwarką biletów autokarowych na stronie głównej.  

6. Czy osoby niepełnoletnie mogą podróżować samodzielnie w Sindbad bus?

Regulamin Sindbad określa jasno że, osoby nieletnie powyżej 12 roku życia mogą podróżować bez opieki na podstawie pisemnej zgody rodziców/opiekunów  z wyłączeniem przejazdów do Ukrainy (od 18 roku życia) oraz na trasie Polska -  Wielka Brytania i Polska - Włochy (od 16 roku życia).

7. Czy mogę zarezerwować bilet Sindbad i zapłacić u kierowcy autobusu?

Nie ma takiej możliwości. Bilety autobusowe muszą zostać opłacone w całości przed wyjazdem w biurze Sindbad lub online na naszej stronie głównej. Nie ma potrzeby drukowania biletów autokarowych kupionych online, wystarczy pokazać go np. w telefonie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Czy dozwolony jest przewóz zwierząt autokarem Sindbad?

Regulamin Sindbada zabrania przewozu zwierząt w przewozach międzynarodowych. Jest jednak kilka wyjątków o których piszemy tutaj: Zwierzęta w Sindbadzie

9. Czy mogę wysłać paczkę autokarem Sindbad?

Firma Sindbad nie jest uprawniona do przewozu paczek, a zatem nie ma takiej możliwości. 

10. Czy mogę oddać niewykorzystany bilet autokarowy? 

Zwrot niewykorzystanego biletu autokarowego możliwy jest do 1 dnia przed wyjazdem lub przed upływem terminu ważności w przypadku biletu Sindbad OPEN. Zwrot kosztów związany jest z potrąceniem według stawek przewoźnika. Nie ma możliwości zwrotu niewykorzystanego biletu autokarowego po upływie daty wyjazdu.

11. Co zrobić gdy zgubię bilet na autokar?

Zgubiony bądź zniszczony bilet na autokar międzynarodowy, można ponownie wydrukować tak jak przy zakupie.  Jeżeli nie pamiętasz numeru rezerwacji biletu, nic straconego. Wszystkie bilety autokarowe kupione online są wysyłane na adres e-mail podany podczas rezerwacji. 

12. Czy mogę oddać mój bilet Sindbad innej osobie?

Nie, tutaj również regulamin Sindbad określa, że bilety autobusowe są imienne. Nie ma możliwości zmiany nazwiska na biletach Sindbad. 

13. Jak poznam autokar międzynarodowy, do którego mam wsiąść? 

Autokary Sindbad są z reguły opisane z każdej strony nazwą firmy Sindbad oraz numerem autobusu. W dzień wyjazdu można zadzwonić pod numer telefonu Sindbad +48774434444 i poprosić o numer autokaru do którego należy wsiąść.   

14. Czy mogę zamówić dla siebie drugie miejsce w autokarze Sindbad?

Tak, jest opcja wykupu dwóch biletów dla jednej osoby. Wiąże się to z opłatą jak za zwykły bilet autobusowy na danej trasie. 

15. Muszę zabrać więcej bagażu do Sindbada niż  wynosi limit, co mogę zrobić?

W autokarach Sindbad dozwolony jest nadbagaż w ramach wolnych miejsc w lukach bagażowych. Oczywiście wiąże się to z dopłatą o których piszemy więcej: Sindbad i nadbagaż. 

16. Jak odebrać bilet na Sindbad bus?

Po dokonaniu płatności bilet na autokar zostanie automatycznie wysłany na e-mail.  Bilety Sindbad można wydrukować na dowolnej drukarce jednak nie jest to konieczne. Wystarczy pokazać bilet na autokar w telefonie. 

17. Czy wsiadając do autokaru międzynarodowego muszę mieć bilet?

Wystarczy mieć bilet na autokar w telefonie, lub można wsiadać bez biletu autokarowego. Szczegóły znajdziesz w artykule: Jak kupić bilet na autokar?

18. Czy mogę kupić bilet autobusowy dla innej osoby?

Tak, można kupić bilet autobusowy dla dowolnej osoby. W systemie rezerwacyjnym Sindbad, należy wpisać dane pasażera. Bilet na autokar można przesłać na maila, telefon lub pasażer wsiada bez biletu. W takim wypadku należy pamiętać o wpisaniu w uwagi: "pasażer bez biletu". 

19. Czy pasażer jest ubezpieczony podczas przejazdów międzynarodowych?

Tak, wszyscy pasażerowie są objęci ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) podczas przebywania w autokarze Sindbad.

20. Gdzie mogę zapoznać się z regulaminem Sindbad?

Podczas zakupu biletu autokarowego wymagana jest akceptacja regulaminu Sindbad. Można również zapoznać się z nim tutaj: Regulamin i polityka prywatności

21. Jak mogę uzyskać Kartę Stałego Klienta Sindbad?

Każdy przewoźnik ma swoje zasady przyznawania Kart Stałego Klienta, aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt pod nr tel. 52 340 17 00. W chwili obecnej firma Sindbad nie wydaje nowych kart stałego klienta. Nie ma również zniżek z tego tytułu. 

22. Wczoraj widziałem połączenie autokarowe a dzisiaj go nie widzę. Dlaczego?

Dostępność biletów autokarowych jest sprawdzana na bieżąco, jeżeli na danej trasie bilety na autokar zostały wyprzedane, kurs może nie pojawić się w wyszukiwarce.

23. Sprawdziłem rozkład jazdy Sindbad, a autokar nie przyjechał na przystanek. Dlaczego?

Sprawdzenie rozkładu jazdy Sindbad nie gwarantuje przyjazdu autokaru na dany przystanek, Gwarancją wjazdu autobusu międzynarodowego jest wykupienie biletu Sindbad z danej miejscowości. W przypadku braku pasażerów kierowca może opuścić przystanek.

24. Jestem za granicą i nie mam możliwości wcześniejszego opłacenia biletu na autobus. Co zrobić?

W takim przypadku ktoś może wykupić bilet autokarowy i opłacić go. Pasażer może wsiadać bez biletu do autobusu jednak w takich sytuacjach konieczna jest adnotacja w bilecie: "pasażer bez biletu".