Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line

jak zarezerwować mijesce w autobusie
19 sierpnia 2021

Zwierzęta w Sindbadzie??

Czy mogę zabrać psa/kota na pokład autokaru?

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu za granicę bez swojego pupila, lub jest w sytuacji w której nie może zostawić zwierzęcia a musi wyjechać. Czy zatem można zabrać psa lub kota w podróż Sindbadem? Regulamin mówi jasno, że Sindbad zwierząt na pokład autokarów nie zabiera. Są jednak wyjątki od reguły!

Aby zabrać swoje zwierzę w trasę trzeba spełnić kilka warunków:

1. Pies/kot nie może przekraczać wagi 4kg

2. Zwierzę potrzebuje paszport

3. Musi być wszczepiony mikroczip

4. Potrzebne są badania weterynaryjne wymagane w kraju do którego jedziemy oraz w krajach tranzytowych. 

Jeżeli te formalności zostaną spełnione trzeba pamiętać jeszcze o kilku kwestiach. 

Jak przewozić zwierzęta autokarem

Trzeba pamiętać o tym, że w autokarze jedzie kilkadziesiąt innych osób i nie wszyscy są pozytywnie nastawieni do zwierząt. Przed podróżą należy się dobrze przygotować do dalekiej drogi. Pies musi jechać w kojcu lub klatce przeznaczonej do transportu która będzie stała na miejscu obok pasażera. Dodatkowo trzeba zabrać ze sobą smycz i kaganiec. Watro również zadbać o ulubione zabawki//gryzaki  dla naszego pupila jednak musimy pamiętać o tym aby za bardzo nie rozpraszać innych podróżnych. 

 

Sindbad

Ile  kosztuje bilet dla psa?

Aby zabrać zwierzę do autokaru należy wykupić dla niego bilet. Jest to taki sam bilet jak dla pasażera i kosztuje tyle samo, to znaczy że dla psa trzeba wykupić bilet w wysokości 100% wartości bez zniżek. (dane na dzień 19.08.2021) Wyjątkiem jest podróż psa przewodnika. W tym wypadku pies jedzie za darmo jednak przy wsiadaniu należy okazać stosowną legitymację o niepełnosprawności. 

Chęć podróży z psem przewodnikiem trzeba zgłosić w punkcie sprzedaży biletów lub na infolinii Sindbada +48 77 443 44 44 najlepiej 36 godzin przed wyjazdem. 

Dla pozostałych zwierząt niezbędne jest otrzymanie od Sindbada pisemnej zgody na przewóz. W tym celu należy napisać wniosek na adres e-mail: wnioski@sindbad.pl o wyrażenie zgody na przewóz zwierzęcia. Trzeba się również liczyć z tym że nie zawsze taka zgodna zostanie wydana. Z naszego doświadczenia wynika że większa szansa na podróż ze zwierzakiem jest w środku tygodnia niż w weekend. 

Ostatnia uwaga: powyższe wytyczne nie odnoszą się do wyjazdów do/z Wielkiej Brytanii. Tutaj nie ma możliwości zabrania psa czy kota z uwagi na przepisy wjazdowe. 

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour