Aktualny przystanek Sindbad w Bielefeld to: 

    • Busbahnhof Brackwede - Eisenbahnstr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bielefeld to miasto położone w północno-zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Znane głównie ze swojego przemysłu włókienniczego i maszynowego, Bielefeld ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom i turystom.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest zamek Sparrenburg, który znajduje się na wzgórzu ponad centrum miasta. Zamek ten został zbudowany w XIII wieku i był ważnym punktem obrony w czasie wojen. Dzisiaj zamek jest otwarty dla turystów i oferuje wspaniałe widoki na miasto.

Innym popularnym miejscem w Bielefeld jest Altstadt, czyli stare miasto. Ta malownicza dzielnica z pięknymi kamienicami, kawiarniami i restauracjami przyciąga turystów i mieszkańców w poszukiwaniu kulturalnego i kulinarne doświadczenia.

Jeśli chodzi o kulturę, Bielefeld ma wiele muzeów i galerii sztuki, w tym Museum Huelsmann, Kunsthalle Bielefeld i Stadttheater Bielefeld. Miasto jest także znane z organizacji różnych festiwali i wydarzeń kulturalnych, takich jak Festiwal Teatralny Bielefeld czy Festiwal Filmowy Bielefeld.

Jednym z najważniejszych uniwersytetów w Niemczech jest Uniwersytet Bielefeld, który jest znany ze swojego wybitnego wydziału socjologii. Uniwersytet ten przyciąga studentów z całego kraju i zagranicy.

W Bielefeld można także cieszyć się piękną przyrodą, w tym Lasem Teutoburskim, który ciągnie się na wschód od miasta. Ten obszar naturalny jest idealny do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Podsumowując, Bielefeld jest pięknym miastem z bogatą historią, kulturą i piękną przyrodą. Bez wątpienia jest to miejsce, które warto odwiedzić i poznać.

 

Autobusy międzynarodowe z Bielefeldu: 

 
 
 
 

Bielefeld - busy i autobusy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour