Aktualny przystanek Sindbad w Strasbourgu to: 

  • Place de l"Etoile

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strasburg to miasto położone w północno-wschodniej części Francji, na granicy z Niemcami. Jest to stolica regionu Grand Est oraz siedziba Parlamentu Europejskiego. Słynie z pięknych zabytków, kultury oraz wyjątkowej atmosfery, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych we Francji.

Jednym z najważniejszych zabytków Strasburga jest katedra Notre-Dame, zbudowana w stylu gotyckim w XIII wieku. Wnętrze katedry wypełniają piękne witraże oraz rzeźby, a z wieży można podziwiać piękne widoki na miasto.

Stare Miasto, znane jako La Petite France, to kolejny ważny zabytek w Strasburgu. Znajdują się tam piękne kamienice z XVII wieku oraz mosty nad kanałami. Można tam również odwiedzić muzeum Alsace, gdzie można poznać historię regionu oraz jego kulturę.

Miasto oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak katedra św. Piotra i św. Pawła, Palais Rohan - siedziba trzech muzeów oraz Place Kléber - główny plac miasta.

Strasburg słynie również z wyjątkowej atmosfery, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy odbywa się tam jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych we Francji.

Podsumowując, Strasburg to miasto bogate w historię i kulturę, z pięknymi zabytkami oraz wyjątkową atmosferą. Katedra Notre-Dame, Stare Miasto oraz Palais Rohan to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce.

 
 

 

Połączenia autokarowe ze Strasbourga: 

 

Bilety autokarowe z Strasbourga

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz