Aktualny przystanek Sindbad w Reims to: 

  • Gare SNCF - 6 Rue André Pingat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reims to miasto położone w północno-wschodniej części Francji, znane z bogatej historii i kultury, a przede wszystkim z produkcji wina szampańskiego. Jest to również ważny ośrodek kulturalny i turystyczny.

Jednym z najważniejszych zabytków w Reims jest katedra Notre-Dame de Reims, zbudowana w stylu gotyckim w XIII wieku. Jest to miejsce koronacji wielu francuskich królów i królowych, co czyni ją jednym z najważniejszych zabytków francuskiej historii. Wnętrze katedry wypełniają piękne witraże oraz rzeźby.

Miasto słynie również z takich zabytków jak Pałac Tau, który był miejscem przechowywania relikwii oraz skarbów katedry, i Hôtel de Ville - ratusz, zbudowany w stylu renesansowym.

Reims jest również znane z produkcji wina szampańskiego, a w okolicy miasta znajduje się wiele winnic, które można odwiedzić i spróbować lokalnych win. W samym mieście znajduje się Muzeum Szampana, gdzie można poznać historię i proces produkcji tego wyjątkowego trunku.

Podsumowując, Reims to miasto bogate w historię i kulturę, z pięknymi zabytkami i pięknymi winnicami. Katedra Notre-Dame de Reims, Pałac Tau, Hôtel de Ville i Muzeum Szampana to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce.

 
 

 

Połączenia autokarowe z Reims: 

REIMS - WARSZAWA PL
Bilety od  263 PLN,  59 EUR
REIMS - WROCŁAW PL
Bilety od  252 PLN,  56 EUR
REIMS - KRAKÓW PL
Bilety od  274 PLN,  61 EUR
 

Bilety autokarowe z Reims

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz