Aktualny przystanek Sindbad w Żorach to: 

  • Centrum Przesiad.,Męczenników Oświęcimskich stan.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Żor

Żory - Miasto o bogatej historii i dynamicznym rozwoju na Śląsku

Żory, położone w województwie śląskim, to miasto o bogatej historii i niezwykłym uroku. Choć nie jest tak znane jak większe miasta w Polsce, warto zwrócić na nie uwagę ze względu na liczne zabytki oraz dynamiczny rozwój. Żory to miejsce, w którym można odkryć różnorodność kulturową i architektoniczną tego regionu.

Historia

Początki Żor sięgają XIII wieku, kiedy to powstała osada na terenie dzisiejszego miasta. Żory uzyskały prawa miejskie w 1272 roku i przez wieki były ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym. W ciągu swojego istnienia miasto doświadczyło licznych przemian, w tym wojen, rozbiorów i okupacji. Po II wojnie światowej Żory stały się częścią Polski i zaczęły dynamicznie się rozwijać, stając się ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym.

Atrakcje turystyczne

Żory oferują wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć podczas wizyty w mieście. Spacerując po centrum, można podziwiać liczne zabytkowe budynki, takie jak Kościół pw. św. Filipa i św. Jakuba, zabytkowy ratusz czy dawne kamienice miejskie.

Warto również odwiedzić Muzeum Miejskie, które prezentuje bogatą historię Żor oraz zbiory archeologiczne, etnograficzne i historyczne. Miasto może się także pochwalić nowoczesnymi obiektami kulturalnymi, takimi jak Centrum Kultury i Biblioteka Miejska.

Kultura i rozrywka

Żory dbają o rozwój kulturalny swoich mieszkańców, oferując różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu. W mieście organizowane są liczne wydarzenia, takie jak wystawy, koncerty czy spektakle teatralne. Żory są również miejscem organizacji różnych imprez i festiwali, które integrują lokalną społeczność.

W okolicy Żor można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, takich jak Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, gdzie można podziwiać piękno przyrody i poznać bogatą historię regionu.

Połączenia międzynarodowe z Żor: 

 

Żory - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz