Aktualny przystanek Sindbad w Zamościu to: 

  • Dworzec PKS, ul. Hrubieszowska 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Zamościa

Zamość - Perła Renesansu i unikalna urbanistyka na Roztoczu

Zamość, położony w województwie lubelskim na Roztoczu, to miasto o bogatej historii i niezwykłym charakterze. Zamość, nazywany również "Perłą Renesansu", zaskakuje swoją unikalną urbanistyką i zachwycającą architekturą. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Zamość to miejsce, w którym można odkryć różnorodność kulturową Polski.

Historia

Zamość został założony w XVI wieku przez kanclerza Jana Zamoyskiego, który zatrudnił do stworzenia projektu miasta znanego włoskiego architekta Bernarda Morando. Miasto szybko stało się ważnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym i kulturalnym, z imponującymi budowlami w stylu renesansowym. W ciągu swojego istnienia Zamość doświadczył licznych przemian, w tym rozbiorów, okupacji austriackiej i rosyjskiej, zanim stał się częścią odrodzonej Polski po I wojnie światowej.

Atrakcje turystyczne

Zamość oferuje wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć podczas wizyty w mieście. Stare Miasto, z urokliwym Rynkiem Wielkim, to serce Zamościa. Warto zwrócić uwagę na zabytkowe budynki, takie jak renesansowy Ratusz, zachwycające kamienice oraz Katedra św. Tomasza Apostoła.

Zamość słynie również z unikalnej urbanistyki, która zachowała się w niemal niezmienionej formie od czasów założenia miasta. Warto wybrać się na spacer po murach obronnych i bastionach, by poczuć atmosferę dawnych czasów.

W pobliżu miasta znajduje się Park Krajobrazowy Krasnobród, który oferuje liczne szlaki turystyczne, rowerowe i spacerowe. To malownicze miejsce, w którym można podziwiać piękno przyrody oraz odetchnąć świeżym powietrzem.

Kultura i rozrywka

Zamość dba o rozwój kulturalny swoich mieszkańców, oferując różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu. W mieście działa Centrum Kultury Zamość, organizujący liczne wydarzenia, takie jak wystawy, koncerty czy spektakle teatralne. Zamość jest również miejscem organizacji różnych imprez i festiwali, które integrują lokalną społeczność.

 

Połączenia międzynarodowe z Zamościa: 

 

Zamość - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz