Aktualny przystanek Sindbad w Zabrzu to: 

  • pl. Warszawski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Zabrza

Zabrze - Miasto przemysłowe z bogatym dziedzictwem na Górnym Śląsku

Zabrze, położone w województwie śląskim, to miasto o bogatej historii przemysłowej i niezwykłym charakterze. Choć nie jest tak znane jak sąsiednie Katowice czy Gliwice, warto zwrócić na nie uwagę ze względu na liczne zabytki oraz interesującą atmosferę. Zabrze, leżące w sercu Górnego Śląska, jest miejscem, w którym można odkryć różnorodność kulturową tego regionu.

Historia

Początki Zabrza sięgają XIII wieku, kiedy to powstały pierwsze osady na terenie dzisiejszego miasta. Zabrze uzyskało prawa miejskie w 1922 roku i szybko stało się jednym z głównych ośrodków przemysłowych na Górnym Śląsku. Rozwój miasta był ściśle związany z eksploatacją węgla kamiennego i hutnictwem. Po II wojnie światowej Zabrze doświadczyło dalszej industrializacji i urbanizacji.

Atrakcje turystyczne

Zabrze oferuje wiele atrakcji turystycznych związanych z jego przemysłową przeszłością. Jednym z najciekawszych miejsc jest Guido – zabytkowa kopalnia węgla kamiennego, którą można zwiedzać, wchodząc na głębokość nawet 320 metrów pod ziemię. To niezwykłe doświadczenie pozwala zrozumieć życie i pracę górników na przestrzeni dziejów.

Innym interesującym obiektem jest Muzeum Miejskie w Zabrzu, prezentujące historię miasta i regionu. Zabrze posiada również liczne zabytkowe osiedla robotnicze, takie jak Kolonia Rokitnica czy Kolonia Maciejów, które warto odwiedzić, aby poczuć atmosferę dawnych czasów.

Warto także wybrać się na spacer po centrum miasta, gdzie znajdują się różnorodne budynki z różnych epok, takie jak kościół pw. św. Andrzeja czy zabytkowy budynek Poczty Głównej.

Kultura i rozrywka

Zabrze dba o rozwój kulturalny swoich mieszkańców, oferując różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu. W mieście działa Dom Muzyki i Tańca, gdzie odbywają się liczne koncerty i spektakle. W Zabrzu znajduje się także Teatr Nowy, oferujący bogaty repertuar teatralny.

 

Połączenia międzynarodowe z Zabrza: 

 

Zabrze - transport autokary i busy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz