Aktualny przystanek Sindbad w Ząbkowicach Śląskich to: 

  • Dworzec PKP, Aleja Niepodległości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Ząbkowic Śląskich

Ząbkowice Śląskie - Małe miasto o bogatej historii i urokliwym klimacie

Ząbkowice Śląskie, położone w województwie dolnośląskim, to urokliwe miasto o bogatej historii i niezwykłym charakterze. Choć nie jest tak znane jak większe miasta w Polsce, warto zwrócić na nie uwagę ze względu na liczne zabytki oraz atrakcyjne położenie. Ząbkowice Śląskie, leżące na terenie Kotliny Kłodzkiej, to miejsce, w którym można odkryć różnorodność kulturową i przyrodniczą tego regionu.

Historia

Początki Ząbkowic Śląskich sięgają XIII wieku, kiedy to powstała osada na terenie dzisiejszego miasta. Ząbkowice uzyskały prawa miejskie w 1282 roku i szybko stały się ważnym ośrodkiem gospodarczym na Śląsku. W ciągu swojego istnienia miasto doświadczyło licznych przemian, w tym wojen, rozbiorów i okupacji. Po II wojnie światowej Ząbkowice Śląskie stały się częścią Polski i zaczęły rozwijać się jako ośrodek przemysłowy i handlowy.

Atrakcje turystyczne

Ząbkowice Śląskie oferują wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć podczas wizyty w mieście. Spacerując po centrum, można podziwiać liczne zabytkowe budynki, takie jak kościół pw. św. Anny czy zabytkowy ratusz.

Warto również wybrać się na spacer do Parku Miejskiego, który oferuje przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. W pobliżu miasta znajduje się zamek Książąt Ziębickich, który oferuje malownicze widoki na okolicę oraz liczne szlaki turystyczne.

Kultura i rozrywka

Ząbkowice Śląskie dba o rozwój kulturalny swoich mieszkańców, oferując różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu. W mieście działa Dom Kultury, organizujący liczne wydarzenia, takie jak wystawy, koncerty czy spektakle teatralne. Ząbkowice Śląskie są również miejscem organizacji różnych imprez i festiwali, które integrują lokalną społeczność.

Połączenia międzynarodowe z Ząbkowic Śląskich: 

 

Ząbkowice Śląskie - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz