Aktualny przystanek Sindbad we Wrocławiu to: 

  • Dworzec autobusowy - Galeria Wroclavia, ul.Sucha 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Wrocławia

Wrocław - Perła Dolnego Śląska o niezwykłym dziedzictwie

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast w Polsce. Znane również jako "Miasto Spotkań", Wrocław przyciąga turystów z całego świata swoją urokliwą starówką, bogatą historią i niezwykłym dziedzictwem kulturowym.

Historia

Początki Wrocławia sięgają IX wieku, kiedy to na Ostrowie Tumskim powstała osada słowiańska. Przez wieki miasto przechodziło z rąk do rąk, będąc częścią Królestwa Polskiego, Królestwa Czech, Monarchii Habsburskiej, Prus i Niemiec. Po II wojnie światowej Wrocław wrócił do Polski, a jego zniszczone zabytki zostały odbudowane z niezwykłą starannością.

Atrakcje turystyczne

Wrocław słynie z licznych zabytków, które warto zobaczyć podczas wizyty w mieście. Stare Miasto, z urokliwym Rynkiem i gotyckim Ratuszem, to serce Wrocławia. Warto także odwiedzić Katedrę św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, symbol miasta i arcydzieło gotyckiej architektury.

Wrocław to także miasto 100 mostów i kanałów, przyciągających miłośników spacerów i fotografii. Warto wybrać się na Wyspę Słodową czy Most Tumski, aby podziwiać malownicze widoki na rzekę Odrę.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Wrocławia są krasnale – małe, rzeźbione figurki, które można znaleźć w całym mieście. Poszukiwanie krasnali stało się popularną atrakcją turystyczną, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Kultura i rozrywka

Wrocław to miasto o niezwykle bogatej ofercie kulturalnej. W mieście znajdują się liczne teatry, muzea i galerie, takie jak Narodowe Forum Muzyki, Muzeum Narodowe czy Teatr Współczesny. Wrocław słynie również z licznych festiwali, takich jak Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty czy Wrocławski Festiwal Good Beer.

Wrocław to także miasto z bogatym życiem studenckim, które tętni energią i kreatywnością. W licznych kawiarniach, klubach i restauracjach można spotkać mieszkańców oraz turystów z różnych części świata, co sprawia, że Wrocław jest miastem pełnym życia i różnorodności.

Połączenia międzynarodowe z Wrocławia: 

 

Wrocław - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz