Aktualny przystanek Sindbad w Wałbrzychu to: 

  • stacja paliw LOTOS, ul. Wrocławska 144

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Wałbrzycha

Wałbrzych - Miasto z duszą przemysłową

Wałbrzych, położony na Dolnym Śląsku, to miasto o bogatej historii i przemysłowej przeszłości. Choć może nie jest tak znane jak Warszawa czy Kraków, warto zwrócić na nie uwagę ze względu na jego unikalne atrakcje i urokliwe okolice. Wałbrzych, otoczony przez malownicze Góry Sowie, zachwyca swoim zróżnicowanym krajobrazem i dziedzictwem przemysłowym.

Historia

Miasto zostało założone w XIII wieku, a jego rozwój był ściśle związany z górnictwem i tkactwem. W XIX i XX wieku Wałbrzych stał się jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce, a zwłaszcza w dziedzinie wydobycia węgla kamiennego. Choć przemysł węglowy zaniknął po 1989 roku, miasto przekształciło się, by zachować swoje dziedzictwo i zyskać nowe znaczenie jako ośrodek kultury i turystyki.

Atrakcje turystyczne

Wałbrzych to miejsce, w którym warto spędzić kilka dni, odkrywając jego atrakcje turystyczne i bogatą historię. Jednym z najbardziej znanych miejsc w mieście jest Zamek Książ, trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Zamek, położony na skale wśród gęstego lasu, ma wiele sal i pokoi, które można zwiedzać, podziwiając wspaniałą architekturę oraz wystroje wnętrz.

Stare Kopalnie - Centrum Nauki i Sztuki to kolejne ciekawe miejsce do odwiedzenia. Znajduje się na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego i dziś służy jako interaktywne muzeum, w którym można poznać historię górnictwa i życie górników. To również przestrzeń wystawiennicza i kulturalna, gdzie odbywają się różne wydarzenia.

Góry Sowie to idealne miejsce na wypoczynek i aktywność na świeżym powietrzu. Są one częścią Sudetów Środkowych i oferują liczne szlaki turystyczne, rowerowe i narciarskie. Warto odwiedzić również Grodzisko Srebrna Góra, będące jednym z najciekawszych fortów w Polsce.

 

Połączenia międzynarodowe z Wałbrzycha: 

 

Wałbrzych - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz