Aktualny przystanek Sindbad w Wadowicach to: 

  • Przystanek autobusowy, ul. Fabryczna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Wadowic

Wadowice - Rodzinne miasto Papieża Jana Pawła II i miejsce pielgrzymek

Wadowice, położone w województwie małopolskim, to miasto o bogatej historii i wyjątkowym dziedzictwie duchowym. Znane przede wszystkim jako miejsce urodzenia Papieża Jana Pawła II, Wadowice przyciągają licznych pielgrzymów oraz turystów pragnących poznać życie i nauczanie tego wybitnego duchownego.

Historia Wadowic sięga XIII wieku, kiedy to miasto założone zostało przez księcia Bolesława Wstydliwego. W kolejnych wiekach Wadowice rozwijały się jako ważne centrum handlowe i kulturalne. Dzisiaj miasto może poszczycić się licznymi zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi, które świadczą o bogatej historii tego miejsca.

Warto rozpocząć zwiedzanie Wadowic od Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której Karol Wojtyła, przyszły Papież Jan Paweł II, został ochrzczony. Kościół ten, zbudowany w stylu barokowym, słynie ze swojego pięknego wystroju oraz ważnego znaczenia dla życia duchowego miasta.

Kolejnym obowiązkowym punktem wizyty w Wadowicach jest Dom Rodzinny Jana Pawła II, w którym obecnie mieści się muzeum poświęcone życiu i nauczaniu Papieża. Zwiedzając muzeum, można zobaczyć wnętrza rodzinnego mieszkania Wojtyłów, a także liczne eksponaty związane z pontyfikatem Jana Pawła II.

Wadowice słyną również z kremówek papieskich, czyli deseru, którym Karol Wojtyła częstował się w swoich młodzieńczych latach. Warto odwiedzić jedną z lokalnych cukierni, aby spróbować tego tradycyjnego wypieku.

Okolice Wadowic oferują liczne atrakcje turystyczne, takie jak malownicze szlaki górskie w Beskidach, czy pobliskie sanktuaria maryjne, takie jak Kalwaria Zebrzydowska, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kulinaria Wadowic są związane z tradycjami kuchni małopolskiej, która łączy smaki polskiej, żydowskiej i węgierskiej kuchni. Przybywając do miasta, warto spróbować tradycyjnych potraw, takich jak placki po węgiersku, pierogi z różnymi farszami czy barszcz czerwony.

 

Połączenia międzynarodowe z Wadowic: 

 

Wadowice - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz