Aktualny przystanek Sindbad w Toruniu to: 

  • Pl. 18 Stycznia przed dworcem Toruń Miasto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Torunia

Toruń - Perła Gotyku i Miasto Kopernika

Toruń, położony nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim, to miasto o bogatej historii i wyjątkowym dziedzictwie kulturowym. Znane jako miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika oraz za wspaniałą gotycką architekturę, Toruń przyciąga licznych turystów i cieszy się światowym uznaniem.

Założony w XIII wieku przez Krzyżaków, Toruń rozwijał się dynamicznie jako ważne centrum handlowe i naukowe, szczególnie w okresie panowania króla Kazimierza Wielkiego. Dzisiaj Stare Miasto Torunia, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oferuje liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne, które świadczą o bogatej historii miasta.

Warto rozpocząć zwiedzanie Torunia od Rynku Staromiejskiego, który stanowi serce miasta i zachwyca swoim niepowtarzalnym klimatem. W centralnej części Rynku znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika oraz urokliwy ratusz, będący niegdyś siedzibą władz miejskich. Warto również zwrócić uwagę na piękne kamienice, które otaczają Rynek, a także na liczne kościoły, w tym Bazylikę Katedralną św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz Kościół św. Jakuba.

Toruń słynie również z produkcji pierników, którzy mają tu długą tradycję. Warto odwiedzić Żywe Muzeum Piernika, gdzie można poznać historię tego smakołyku, a także samodzielnie upiec własne pierniki. Dla miłośników nauki i astronomii niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Domu Mikołaja Kopernika, gdzie można poznać życie i osiągnięcia tego wybitnego uczon

Kulinaria Torunia są związane z tradycjami kuchni kujawskiej i pomorskiej, która łączy smaki polskiej, kaszubskiej i niemieckiej kuchni. Przybywając do miasta, warto spróbować tradycyjnych potraw, takich jak kujawski żurek, kluski śląskie czy wiejskie placki ziemniaczane.

 

Połączenia międzynarodowe z Torunia: 

 

Toruń - transport autokary i busy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Domis-tour

Bezpieczne płatności on-line