Aktualny przystanek Sindbad w Tomaszowie Lubelskim to: 

  • Dworzec PKS, stan. 7, Zamojska 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Tomaszowa Lubelskiego

Tomaszów Lubelski - Urokliwe miasto z bogatą historią i pięknymi okolicami

Tomaszów Lubelski, położony w województwie lubelskim, to niewielkie miasto o bogatej historii i malowniczym krajobrazie. Otoczone wzgórzami Roztocza, Tomaszów Lubelski oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców oraz turystów, którzy pragną poznać urokliwe zakątki wschodniej Polski.

Początki Tomaszowa Lubelskiego sięgają XVII wieku, kiedy to starosta lubelski Tomasz Zamoyski założył miasto na swoich dobrach. W kolejnych wiekach Tomaszów Lubelski rozwijał się jako ważne centrum handlowe i administracyjne, przyciągając licznych osadników. Dzisiaj miasto może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego bogatej historii.

Warto rozpocząć zwiedzanie Tomaszowa Lubelskiego od Kościoła pw. św. Wawrzyńca, zbudowanego w stylu barokowym, który wyróżnia się swoją monumentalnością i pięknym wystrojem wnętrza. Niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta jest pałac Zamoyskich, który został zbudowany w XVIII wieku i był niegdyś siedzibą miejscowych władców. Obecnie pałac pełni funkcje kulturalne, oferując interesujące wystawy oraz liczne wydarzenia kulturalne.

Tomaszów Lubelski słynie również z pięknych okolic, które stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Roztocza - regionu pełnego atrakcji turystycznych, takich jak malownicze doliny rzek, lasy, czy liczne rezerwaty przyrody. Warto również wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach miasta, aby poczuć jego niepowtarzalny klimat.

Miłośnicy kultury i sztuki nie będą rozczarowani bogatą ofertą Tomaszowa Lubelskiego. W mieście znajdują się liczne teatry, galerie sztuki, muzea oraz inne instytucje kulturalne, które prezentują różnorodne propozycje artystyczne dla każdego. Warto odwiedzić Muzeum Regionalne, które prezentuje bogatą kolekcję związanych z historią i kulturą regionu oraz Galerię Sztuki, gdzie można podziwiać dzieła zarówno miejscowych, jak i międzynarodowych artystów.

 

Połączenia międzynarodowe z Tomaszowa Lubelskiego: 

 

Tomaszów Lubelski - transport autokary i busy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour