Aktualny przystanek Sindbad w Tarnobrzegu to: 

  • Dworzec autobusowy, ul. A. Mickiewicza, st. 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Tarnobrzegu

Tarnobrzeg - Miasto o bogatej historii i kulturalnej różnorodności w województwie podkarpackim

Tarnobrzeg, położony w województwie podkarpackim, to miasto o długiej historii, wyjątkowym charakterze oraz dynamicznym życiu kulturalnym. Będąc ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i turystycznym w regionie, Tarnobrzeg oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców oraz przybywających turystów.

Początki Tarnobrzega sięgają XIV wieku, kiedy to powstała osada handlowa na terenie dzisiejszego miasta. W kolejnych wiekach Tarnobrzeg rozwijał się jako ważne centrum handlowe i administracyjne, związane z historią regionu i rodu Tarnowskich. Dzisiaj miasto może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego bogatej historii.

Warto rozpocząć zwiedzanie Tarnobrzega od Kościoła pw. św. Mikołaja, gotycka świątynia z XV wieku, która wyróżnia się swoją monumentalnością i pięknym wystrojem wnętrza. Niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta jest pałac Tarnowskich, który został zbudowany w XVI wieku i był niegdyś siedzibą miejscowych władców. Obecnie pałac pełni funkcje kulturalne i edukacyjne, oferując interesujące wystawy oraz liczne wydarzenia kulturalne.

Tarnobrzeg słynie również z licznych parków i terenów zielonych, które tworzą "zielone płuca" miasta. Centralny Park Miejski oferuje przyjemne miejsce do relaksu i wypoczynku, a także liczne atrakcje dla dzieci. Warto również wybrać się na spacer wzdłuż rzeki Wisły, która przepływa przez miasto.

Miłośnicy kultury i sztuki nie będą rozczarowani bogatą ofertą Tarnobrzega. W mieście znajdują się liczne teatry, galerie sztuki, muzea oraz inne instytucje kulturalne, które prezentują różnorodne propozycje artystyczne dla każdego. Warto odwiedzić Muzeum Regionalne, które prezentuje bogatą kolekcję związanych z historią i kulturą regionu oraz Galerię Sztuki, gdzie można podziwiać dzieła zarówno miejscowych, jak i międzynarodowych artystów.

 

Połączenia międzynarodowe z Tarnobrzegu: 

 

Tarnobrzeg - transport autokary i busy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz