Aktualny przystanek Sindbad w Veronie to: 

  • V.le A. Palladio 9 - naprzeciw stacji Tamoil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Verony

Werona, położoną w północnych Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, to urokliwe miasto, które łączy w sobie bogatą historię, kulturę i romantyczny urok. Znane jako miasto Romea i Julii, Weroną przyciąga turystów swoimi zabytkami, operą i atmosferą pełną miłości. W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu.

Jednym z najważniejszych zabytków w Weronie jest starożytna Arena, jedno z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów na świecie. Ten imponujący budynek, który mógł pomieścić około 30 000 widzów, jest teraz miejscem letnich spektakli operowych i koncertów. Spacerując po arenie, można poczuć atmosferę starożytnego Rzymu i wyobrazić sobie epickie wydarzenia, które tam miały miejsce.

Kolejnym ważnym punktem Weronie jest Casa di Giulietta, dom, który według legendy należał do rodziny Capuletów, znanych z tragedii Williama Shakespeare'a, "Romeo i Julia". Dom jest popularnym miejscem odwiedzin dla miłośników literatury i romantycznych dusz. Na dziedzińcu można zobaczyć rzeźbę Julii i pozostawić wiadomość miłosną na ścianach domu.

Weronę charakteryzuje również piękno jej zabytkowego centrum. Piazza delle Erbe, centralny plac miasta, jest otoczony kolorowymi kamienicami, kawiarniami i straganami z owocami i warzywami. To idealne miejsce na relaksujący spacer i degustację lokalnych przysmaków. W pobliżu znajduje się również imponujący Palazzo della Ragione, XIII-wieczny pałac, który obecnie pełni funkcję miejskiego muzeum.

Wizyta w Weronie to również doskonała okazja do skosztowania lokalnych specjałów kuchni włoskiej. Restauracje w mieście oferują wyśmienite dania, takie jak risotto all'Amarone, bigoli (makaron) z sosem Sarde, czy tradycyjne desery, takie jak torta Paesana. Weronę warto również odwiedzić podczas jednego z jej licznych festiwali kulinarnej i winiarskiej sztuki, które odbywają się przez cały rok.

Podsumowując, Weronę można określić jako romantyczne miasto pełne historii, kultury i piękna. Zabytki, opera, romantyczne legendarne miejsca i wyśmienite jedzenie sprawiają, że Weronę warto odwiedzić i odkryć jej niepowtarzalny urok.

Połączenia międzynarodowe z Verony:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Verona

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz