Aktualny przystanek Sindbad w Rzymie to: 

  • Dworzec autobusowy TIBURTINA stan. 18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Rzymu

Rzym, Wieczne Miasto i stolica Włoch, to jeden z najważniejszych i najbardziej fascynujących celów podróży na świecie. Zbierając dziedzictwo starożytnego Rzymu, zjawiskową sztukę i architekturę, a także bogactwo kultury, Rzym zachwyca każdego, kto odwiedza to magiczne miejsce. W tekście przyjrzymy się bliżej temu historycznemu i kulturalnemu centrum.

W Rzymie nie można nie zobaczyć Koloseum, najbardziej znanego zabytku miasta. Ten starożytny amfiteatr, który mógł pomieścić ponad 50 000 widzów, jest symbolem potęgi i spektakularnych widowisk rzymskich. Spacerując wokół Koloseum, można poczuć atmosferę tamtych czasów i wyobrazić sobie walki gladiatorów oraz inne historyczne wydarzenia.

Innym ważnym miejscem w Rzymie jest Watykan, siedziba Papieża i centrum katolickiego świata. Bazylika św. Piotra z jej imponującą kopułą, Kaplica Sykstyńska z freskami Michelangela oraz Muzea Watykańskie z niezliczonymi skarbami sztuki to miejsca, które trzeba zobaczyć podczas wizyty w Rzymie. Ogrody Watykańskie oferują również wspaniałe widoki na miasto i są doskonałym miejscem na chwilę spokoju.

Forum Romanum to kolejne niezwykłe miejsce w Rzymie, które warto odwiedzić. To dawne centrum polityczne, handlowe i społeczne starożytnego Rzymu, gdzie można zobaczyć ruiny antycznych świątyń, baszty i łuków triumfalnych. Spacerując po Forum Romanum, można poczuć atmosferę życia w starożytnym mieście.

Pantheon, zbudowany jako świątynia dla wszystkich bogów, to inny wyjątkowy zabytek Rzymu. Jego imponująca kopuła, wewnątrz której znajduje się okrągła oculus, oraz bogato zdobione wnętrze robią olbrzymie wrażenie. Pantheon jest nadal używany jako kościół i jest jednym z najważniejszych zabytków architektury rzymskiej.

Połączenia międzynarodowe z Rzymu:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Rzym

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz