Aktualny przystanek Sindbad w Rimini to: 

  • Piazzale adiacente via Fada (numer 49)Centro Studi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Rimini

Rimini, położone nad Morzem Adriatyckim we Włoszech, to popularne miejsce turystyczne, które przyciąga zarówno miłośników plaż i rozrywki, jak i tych, którzy szukają historii i kultury. Znane jako jedno z najbardziej znaczących kurortów na wybrzeżu Adriatyku, Rimini oferuje bogactwo atrakcji i niezapomniane wrażenia. W tekście przyjrzymy się bliżej temu zachwycającemu miejscu.

Jednym z największych atutów Rimini są jego piękne plaże, które przyciągają turystów z całego świata. Długi i piaszczysty brzeg, łagodne fale i liczne udogodnienia sprawiają, że jest to idealne miejsce na relaks i wypoczynek. Na plażach można wynająć leżaki i parasole, a także korzystać z różnorodnych atrakcji, takich jak sporty wodne czy rejsy łodzią.

Rimini to również miasto o bogatej historii, co można dostrzec podczas spacerów po jego starówce. Warto odwiedzić łuk triumfalny Arco di Augusto, który jest jednym z najstarszych zachowanych łuków rzymskich w Italii. Innym ważnym zabytkiem jest Amfiteatr Flawiuszów (Amphiteatrum Flavium), w którym dawniej odbywały się walki gladiatorów.

Miłośnicy historii powinni również odwiedzić Dom Malatesta (Domus del Chirurgo), który jest doskonałym przykładem rzymskiego domu z II wieku n.e. Zawiera on wiele interesujących fresków i mozaik, które odzwierciedlają życie w tamtych czasach.

Rimini to również miasto z żywym życiem nocnym. Liczne kluby, bary i restauracje rozlokowane wzdłuż nabrzeża oferują wieczorne rozrywki i rozmaite wydarzenia. Miasto słynie również z Festiwalu Filmowego w Rimini, który jest organizowany co roku i przyciąga znanych reżyserów, aktorów i miłośników kina.

Rimini to doskonała baza wypadowa do zwiedzania innych atrakcji regionu Emilia-Romania. W pobliżu znajduje się miasto San Marino, które jest jednym z najmniejszych państw na świecie i oferuje niezapomniane widoki z wysokości. Oprócz tego, pobliskie miasta, takie jak Ravenna czy Bologna, są pełne zabytków i kulturowych skarbów.

Połączenia międzynarodowe z Rimini:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Rimini

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz