Aktualny przystanek Sindbad w Pompejach to: 

  • Piazza Mercato

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Pompeje

Pompeje - Zagubione Miasto Zatrzymane w Czasie

Pompeje, starożytne miasto położone w Kampanii we Włoszech, jest jednym z najbardziej fascynujących archeologicznych stanowisk na świecie. Zagubione i zakopane pod popiołami wulkanu Wezuwiusz w 79 roku n.e., Pompeje zostały odkryte wieki później, odsłaniając niezwykłe spojrzenie na życie i kulturę starożytnego Rzymu. W tekście przyjrzymy się bliżej temu historycznemu i niezwykłemu miejscu.

Wizyta w Pompejach to niepowtarzalne doświadczenie, które przenosi nas w czasie i umożliwia odkrycie życia codziennego w starożytnym mieście. Ruiny miasta zachwycają swoim rozmachem i stanowią unikalne źródło wiedzy o tamtych czasach. Spacerując po wybrukowanych uliczkach, można podziwiać zachowane freski, kolumny, forum, amfiteatr oraz liczne domy i sklepy.

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Pompejach jest Dom Wenus (Casa di Venere), który słynie ze swoich pięknych fresków przedstawiających mitologiczne sceny. Innym ważnym miejscem jest Dom Wielkiego Mistrza (Casa del Gran Maestro), w którym znajduje się pomnik z brązu przedstawiający uwięzionego gladiatora. To tylko niektóre z wielu fascynujących miejsc, które można odwiedzić podczas wizyty.

Odkrycie Pompejów pozwoliło na lepsze zrozumienie życia w starożytnym Rzymie. Dzięki konserwacji i badaniom archeologicznym, dowiedzieliśmy się wiele o codziennych zwyczajach, budownictwie, sztuce i religii tamtych czasów. Wiele artefaktów, takich jak ceramika, biżuteria czy narzędzia, zostało odnalezionych i jest eksponowanych w Muzeum Archeologicznym w Neapolu.

Warto wspomnieć, że Pompeje są jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych we Włoszech, przyciągającym miliony odwiedzających rocznie. Odkrycie tego starożytnego miasta stało się symbolem nie tylko historii, ale również trwałości i zniszczenia, które niosą ze sobą katastrofy naturalne.

Połączenia międzynarodowe z Pompeje:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Pompeje

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz