Aktualny przystanek Sindbad w Orte to: 

  • Caldare - via Tuscania - parking Hotel Millennium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Orte

Orte - Urokliwe Miasteczko Wśród Włoskich Wzgórz

Orte, położone w regionie Lacjum we Włoszech, to malownicze miasteczko, które skrywa wiele tajemnic i fascynujących opowieści. Zbudowane na wapiennym wzgórzu nad rzeką Tyber, Orte zachwyca swoim urokliwym klimatem, zabytkami oraz niezwykłymi widokami. W tekście przyjrzymy się bliżej temu mało znanemu, ale godnemu uwagi miejscu.

Wędrując po wąskich uliczkach Orte, można podziwiać liczne zabytki, które świadczą o bogatej historii miasteczka. Jednym z nich jest Kościół św. Sylwestra (Chiesa di San Silvestro), który został zbudowany w XII wieku i do dziś zachwyca swoją romaneską architekturą. Innym ważnym obiektem sakralnym jest Kościół Matki Bożej z Góry Karmel (Chiesa della Madonna del Carmine), który swoją barokową fasadą przyciąga wzrok odwiedzających.

Warto również odwiedzić ruiny zamku Orsini, który zbudowany został w średniowieczu na szczycie wzgórza. Chociaż dziś pozostały jedynie fragmenty murów i wież, zamek ten oferuje piękne widoki na okolicę oraz rzekę Tyber. Spacerując po jego terenie, można wyobrazić sobie niegdysiejsze życie we włoskich fortecach.

Orte to miejsce, gdzie historia miesza się z lokalnym folklorem i tradycją. Miasteczko słynie z licznych wydarzeń i festiwali, takich jak Festa delle Acquasanta, który odbywa się corocznie w maju. Podczas tej uroczystości mieszkańcy uczestniczą w procesji, a miasteczko tętni życiem, muzyką i tańcem.

Choć Orte jest niewielkim miastem, jego kuchnia może zadowolić nawet najbardziej wymagających smakoszy. W lokalnych restauracjach można spróbować tradycyjnych włoskich potraw, takich jak pasta, risotto czy pizza, przyrządzonych z lokalnych składników. Nie można również pominąć lokalnych win, które doskonale uzupełniają smaki regionu Lacjum.

Orte to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania innych atrakcji regionu Lacjum. W pobliżu miasteczka znajdują się takie miejsca jak Viterbo, znane ze swoich term, czy Bomarzo, słynące z tajemniczego Parku Potworów (Parco dei Mostri).

Połączenia międzynarodowe z Orte:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Orte

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz