Aktualny przystanek Sindbad w Mediolanie to: 

  • Terminal Bus Milano - Lampugnano

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Mediolanu

Mediolan - Stolica Mody i Serce Lombardii

Mediolan, drugie co do wielkości miasto we Włoszech, to metropolia pełna życia, gdzie nowoczesność łączy się z bogatą historią i kulturą. Słynący jako stolica mody, designu i sportu, Mediolan oferuje swoim gościom szeroką gamę atrakcji. W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu.

Jednym z najbardziej znanych zabytków Mediolanu jest Katedra (Duomo di Milano), która jest piątą co do wielkości katedrą na świecie. Jej imponująca fasada wykonana z białego marmuru oraz liczne wieżyczki i rzeźby robią ogromne wrażenie. Warto również wejść na dach katedry, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto.

Niedaleko katedry znajduje się słynna Galeria Wiktora Emanuela II, która jest jednym z najstarszych centrów handlowych na świecie. Zachwycająca swoją XIX-wieczną architekturą, galeria oferuje luksusowe butiki, restauracje i kawiarnie, gdzie można odpocząć i napić się tradycyjnego włoskiego espresso.

Mediolan to również miasto wielkich artystów, a jednym z dowodów na to jest niezwykłe dzieło Leonarda da Vinci - "Ostatnia Wieczerza" (Cenacolo Vinciano). Ten fresk znajduje się w kościele Santa Maria delle Grazie i jest jednym z najważniejszych dzieł sztuki na świecie. Wizyta w Mediolanie nie może się obyć bez zobaczenia tego arcydzieła.

Warto również wspomnieć o związku Mediolanu z modą i designem. Miasto to jest domem dla wielu znanych marek, takich jak Armani, Versace czy Dolce & Gabbana. W Mediolanie znajduje się również prestiżowa uczelnia - Domus Academy, która kształci przyszłych projektantów. Dwa razy w roku odbywają się w mieście słynne Tygodnie Mody, które przyciągają licznych gości z całego świata.

Dla miłośników sportu, Mediolan jest domem dla dwóch znanych drużyn piłkarskich - AC Milan i Inter Mediolan. Stadion San Siro, na którym rozgrywane są mecze tych drużyn, jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych we Włoszech i warto go odwiedzić.

Połączenia międzynarodowe z Mediolanu:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Mediolan

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz