Aktualny przystanek Sindbad w Giulianova to: 

  • bramki autostr.Parkingk/Hotelu Breaking via Italia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Giulianova

Giulianova - Urokliwe miasteczko na wybrzeżu Abruzji

Giulianova, położona w regionie Abruzji we Włoszech, to malownicze miasteczko nad Morzem Adriatyckim, które łączy w sobie piękno wybrzeża z urokami włoskiego stylu życia. Giulianova oferuje turystom nie tylko plaże i słońce, ale również ciekawe zabytki, przytulne uliczki i smakowitą kuchnię. W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu.

Giulianova podzielona jest na dwie części: Giulianova Alta (stare miasto) i Giulianova Lido (nowoczesna część nadmorska). Giulianova Alta, zlokalizowana na wzgórzu, zachwyca urokliwymi uliczkami i kamienicami, które przypominają o bogatej historii miasteczka. Warto odwiedzić kościół św. Flaviana oraz Santuario della Madonna dello Splendore, miejsca kultu o dużym znaczeniu dla mieszkańców.

Natomiast Giulianova Lido to miejsce, gdzie turyści mogą cieszyć się słońcem, piaszczystymi plażami i ciepłym morzem. Wybrzeże Giulianovy jest idealne dla rodzin z dziećmi, gdyż plaże są szerokie, a morze łagodne i płytkie. Wzdłuż promenady znajdują się liczne kawiarnie, bary i restauracje, w których można spróbować świeżych owoców morza i lokalnych specjałów.

Giulianova to również miejsce, gdzie można odkryć smaki kuchni abruzyjskiej. Wśród lokalnych specjałów warto wymienić spaghetti alla chitarra, brodetto di pesce czy arrosticini, które doskonale smakują z regionalnym winem, takim jak Montepulciano d'Abruzzo czy Trebbiano d'Abruzzo.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, Giulianova i okolice oferują wiele możliwości. W odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od miasta znajdują się Parki Narodowe Gran Sasso i Majella, które są doskonałym miejscem na wycieczki górskie, trekking czy rowerowe wyprawy.

Giulianova jest również doskonałą bazą wypadową do zwiedzania innych atrakcji regionu Abruzji. Warto odwiedzić pobliskie miasta, takie jak Teramo, Chieti czy Pescara, które zachwycają swoją historią, zabytkami i klimatem włoskiego życia.

 

Połączenia międzynarodowe z Giulianova:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Giulianova

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz