Aktualny przystanek Sindbad we Florencji to: 

  • Villa Costanza - Parcheggio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Florencji

Florencja - Perła Toskanii i Kolebka Renesansu

Florencja, stolica włoskiego regionu Toskania, to miasto, które zachwyca swoją historią, kulturą i sztuką. Uważana za kolebkę renesansu, Florencja przyciąga turystów z całego świata, którzy pragną podziwiać jej niezwykłe zabytki, muzea i galerie. W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu.

Najbardziej znanym symbolem Florencji jest Katedra Santa Maria del Fiore, zwana również Il Duomo. Jej charakterystyczna kopuła, zaprojektowana przez Filippo Brunelleschiego, dominuje nad panoramą miasta. Warto również odwiedzić dzwonnicę Giotta oraz Baptysterium św. Jana, słynące z wspaniałych drzwi z brązu autorstwa Lorenzo Ghibertiego.

Tuż obok katedry znajduje się Piazza della Signoria, centralny plac miasta, który stanowi serce życia kulturalnego i politycznego Florencji. Na placu stoi Palazzo Vecchio, siedziba władz miejskich, otoczony przez liczne rzeźby, takie jak słynny "Dawid" Michała Anioła czy Fontanna Neptuna.

Florencja to również miejsce, gdzie można podziwiać jedne z najważniejszych dzieł sztuki na świecie. Galeria Uffizi, jedno z najstarszych i najbardziej znanych muzeów, przechowuje takie arcydzieła jak "Oto człowiek" Sandro Botticellego czy "Narodziny Wenus" tego samego artysty. W Palazzo Pitti, rezydencji dawnych władców Florencji, mieści się Galeria Palatina, gdzie można podziwiać prace takich mistrzów jak Rafael, Tycjan czy Caravaggio.

Florencja to również miasto, które oferuje wiele zielonych przestrzeni do wypoczynku. Bardzo popularny wśród turystów i mieszkańców jest ogród Boboli, położony za Palazzo Pitti, który jest doskonałym miejscem na spacer i relaks.

Odwiedzając Florencję, warto również spróbować lokalnej kuchni toskańskiej. Restauracje i trattorie serwują tradycyjne potrawy, takie jak bistecca alla fiorentina, pappardelle al ragù di cinghiale czy panzanella, które doskonale smakują z lokalnymi winami, takimi jak Chianti czy Brunello di Montalcino.

Na koniec warto wspomnieć o licznych mostach łączących dwie strony rzeki Arno, które są nieodłącznym elementem krajobrazu Florencji. Najsłynniejszym z nich jest Ponte Vecchio, na którym od wieków znajdują się sklepy z biżuterią.

 

Połączenia międzynarodowe z Florencji:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Florencja

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour