Aktualny przystanek Sindbad w Cassino to: 

  • parcheggio di fronte Hotel Edra Palace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Cassino

Cassino - Miasto Historii i Duchowości

Cassino to miasto położone w regionie Lacjum, na południu Włoch, o bogatej historii i ważnych zabytkach. Choć nie tak znane jak Rzym czy Neapol, Cassino oferuje turystom wiele atrakcji, takich jak słynne opactwo oraz wydarzenia z czasów II wojny światowej. W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu.

Najważniejszą atrakcją Cassino jest Opactwo Montecassino, założone w 529 roku przez św. Benedykta z Nursji. Opactwo, położone na wzgórzu nad miastem, jest jednym z najważniejszych centrów duchowych i kulturalnych chrześcijaństwa na świecie. W średniowieczu Montecassino słynęło jako ośrodek nauki, gdzie mnisi kopiali rękopisy oraz rozwijali medycynę, sztukę i muzykę.

Opactwo Montecassino doznało licznych zniszczeń i odbudów na przestrzeni wieków. W czasie II wojny światowej, w 1944 roku, zostało zbombardowane przez aliantów i zniszczone. Obecnie opactwo, odbudowane po wojnie, przyciąga pielgrzymów oraz turystów z całego świata. Warto zwiedzić bazylikę, kryptę św. Benedykta i św. Scholastyki, a także muzeum opactwa, gdzie można podziwiać cenne zabytki sztuki i rękopisy.

Cassino to również miejsce o ważnym znaczeniu historycznym związane z II wojną światową. W 1944 roku miasto było świadkiem jednej z najbardziej krwawych i zaciętych bitew na froncie włoskim - Bitwy o Monte Cassino. W wyniku walk miasto zostało niemal całkowicie zniszczone. Dziś w Cassino znajduje się Polski Cmentarz Wojenny, gdzie spoczywają żołnierze 2 Korpusu Polskiego, którzy polegli w bitwie.

Warto odwiedzić również zabytkowe centrum Cassino z malowniczymi uliczkami, kościołami i placykami. Na szczególną uwagę zasługuje Katedra św. Piotra i Pawła oraz Ratusz.

Cassino i jego okolice oferują również możliwość poznania włoskiej kuchni oraz lokalnych produktów, takich jak oliwa z oliwek, sery czy wina. W mieście znajdują się liczne restauracje i kawiarnie, gdzie można spróbować tradycyjnych potraw.

 

Połączenia międzynarodowe z Cassino:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Cassino

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz