Aktualny przystanek Sindbad w Caserta to: 

  • Dworzec kolejowy Piazza Garibaldi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Caserty

Caserta - Królewski Włoski Skarb

Caserta to miasto położone w Kampanii, na południu Włoch, słynące przede wszystkim z imponującego Pałacu Królewskiego. Choć mniej znane niż sąsiednie Neapol czy Pompeje, Caserta oferuje turystom wiele atrakcji, w tym bogate dziedzictwo historyczne, wyjątkowe zabytki oraz piękne krajobrazy. W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu.

Pałac Królewski w Casercie (Reggia di Caserta) to największa atrakcja miasta, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zbudowany w XVIII wieku na zlecenie króla Karola III Burbona, pałac uważany jest za jeden z najwspanialszych przykładów architektury barokowej we Włoszech. Pałac został zaprojektowany przez architekta Luigi Vanvitelli i często bywa porównywany do słynnego Wersalu.

Pałac składa się z ponad 1200 pomieszczeń, w tym sal balowych, apartamentów królewskich oraz kaplicy. We wnętrzach można podziwiać bogate freski, rzeźby oraz malowidła autorstwa najwybitniejszych artystów tamtych czasów. Pałac otoczony jest przez ogromne ogrody, które stanowią doskonały przykład sztuki ogrodowej. W ogrodach znajdują się liczne fontanny, kaskady wodne oraz posągi.

W Casercie warto również odwiedzić zabytkowe centrum miasta z malowniczymi uliczkami, kościołami i placykami. Na szczególną uwagę zasługuje Katedra św. Michała Archanioła oraz Piazza Vanvitelli, otoczone kawiarniami i restauracjami.

Miasto słynie także z lokalnej kuchni kampanijskiej, która opiera się na świeżych warzywach, owocach morza, serach oraz makaronie. W Casercie można spróbować takich potraw jak spaghetti alle vongole (spaghetti z małżami), sfogliatella (chrupiące ciastko z nadzieniem serowym) czy mozzarella di bufala (mozzarella z mleka bawolego), produkowana w okolicznych wioskach.

Caserta jest dobrze skomunikowana z innymi atrakcjami Kampanii, takimi jak Neapol, Wybrzeże Amalfitańskie czy starożytne ruiny Pompejów i Herkulanum. To doskonała baza wypadowa do zwiedzania tego malowniczego regionu.

 

Połączenia międzynarodowe z Caserty:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Caserta

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour