Aktualny przystanek Sindbad w Brescia to: 

  • Dworzec autobusowy, st.B5,B6 via Solferino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Brescia

Brescia - Historia i Kultura w Serce Lombardii

Brescia to zabytkowe miasto położone w regionie Lombardia, na północy Włoch. Choć nieco mniej znane niż swoje słynne sąsiedztwo, takie jak Mediolan czy Bergamo, Brescia oferuje turystom wiele atrakcji, w tym bogate dziedzictwo historyczne, wyjątkowe zabytki oraz fascynującą kulturę. W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu.

Historia Brescii sięga czasów starożytnego Rzymu, kiedy to miasto było ważnym ośrodkiem komunikacyjnym i handlowym. Dzisiaj Brescia posiada jeden z najlepiej zachowanych zespołów starożytnych ruin we Włoszech. Wśród nich warto wymienić starożytny teatr rzymski, Capitolium - świątynię z czasów Augusta oraz ruiny forum rzymskiego.

W Brescii znajduje się również wiele zabytków z okresu średniowiecza i renesansu. Na szczególną uwagę zasługuje Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Duomo di Brescia), zbudowana w stylu romańsko-gotyckim, oraz Katedra Nowa, wzniesiona w stylu barokowym. Inne ważne miejsca to Piazza della Loggia, elegancki plac otoczony zabytkowymi budynkami, oraz Castello di Brescia, zamek położony na wzgórzu Cidneo.

Muzeum Santa Giulia to kolejna atrakcja turystyczna Brescii, mieszcząca się w zaadaptowanym klasztorze. Muzeum to zawiera imponującą kolekcję dzieł sztuki, archeologii oraz historii regionu, sięgającą czasów prehistorycznych.

Kuchnia Lombardii jest dobrze reprezentowana w Brescii, gdzie można spróbować lokalnych specjałów takich jak casoncelli (nadziewane pierogi), pizzoccheri (makaron z gryczanej mąki) czy risotto alla milanese (risotto z kurkumą i parmezanem). Ponadto, w okolicach miasta produkowane są wysokiej jakości wina, takie jak Franciacorta czy Valcalepio.

Brescia to również świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicznych atrakcji. W pobliżu miasta znajdują się jeziora Garda i Iseo, które oferują piękne krajobrazy i liczne możliwości aktywnego wypoczynku. Ponadto, z Brescii łatwo można dostać się do Mediolanu, Bergamo czy Verony.

 

Połączenia międzynarodowe z Brescia:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Brescia

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz