Aktualny przystanek Sindbad w Bergamo to: 

  • Central Bus Station - Bartolomeo Bono

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Bergamo

Bergamo - Perła Lombardii o Dwóch Twarzach

Bergamo to malownicze miasto położone u podnóża Alp, w regionie Lombardia, na północy Włoch. Znane z bogatej historii, wyjątkowej architektury oraz malowniczych krajobrazów, miasto składa się z dwóch części: górnej (Città Alta) i dolnej (Città Bassa). W tekście przyjrzymy się bliżej temu niezwykłemu miejscu, które oferuje turystom wiele atrakcji.

Città Alta, czyli Górne Miasto, to najstarsza część Bergamo, otoczona średniowiecznymi murami obronnymi. Wąskie, brukowane uliczki pełne są zabytków, takich jak Katedra św. Aleksandra, Kościół Santa Maria Maggiore czy Piazza Vecchia - malowniczy plac, na którym znajduje się Palazzo della Ragione, dawna siedziba władz miejskich.

Warto również odwiedzić Rocca di Bergamo, zamek z XIV wieku, który obecnie mieści Muzeum Historyczne. Z murów obronnych oraz z terenów zamku roztaczają się spektakularne widoki na miasto oraz Alpy.

Città Bassa, czyli Dolne Miasto, to nowsza część Bergamo, zbudowana w epoce renesansu i baroku. Znajdziemy tutaj wiele eleganckich budowli, takich jak Teatro Donizetti, Palazzo Moroni czy Accademia Carrara - jedno z najważniejszych muzeów sztuki we Włoszech, które mieści kolekcję dzieł mistrzów takich jak Botticelli, Raffaello czy Bellini.

Bergamo jest również idealnym miejscem dla miłośników przyrody, którzy mogą wybrać się na wędrówki po okolicznych wzgórzach i dolinach Alp. W pobliżu miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz parki regionalne, takie jak Parco dei Colli di Bergamo czy Parco Regionale dell'Adda Nord.

W Bergamo można również poznać kuchnię Lombardii, która słynie z takich potraw jak casoncelli - nadziewane pierogi, polenta - gęsta kasza kukurydziana czy stracciatella alla bergamasca - zupa z jajkami i parmezanem. Smakosze win na pewno docenią Valcalepio, produkowane w okolicach miasta wino czerwone i białe.

Podsumowując, Bergamo to wyjątkowe miasto, które oferuje różnorodne atrakcje dla turystów. Bogata historia, niezwykła architektura, malownicze krajobrazy oraz smakowita kuchnia sprawiają, że jest to idealne miejsce na niezapomniane wakacje.

 

Połączenia międzynarodowe z Bergamo:

 

Tanie przejazdy do Włoch - Bergamo

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz