Aktualny przystanek Sindbad w Battipaglia to: 

  • parking przy Villa Comunale / Bar Catino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Battipaglii

Battipaglia - Prowincjonalny Skarb Kampanii

Battipaglia to niewielkie miasto położone w regionie Kampania, na południu Włoch. Choć nie jest tak znane jak inne włoskie miejscowości, Battipaglia posiada swój własny, niepowtarzalny urok i oferuje turystom wiele atrakcji. W tekście przyjrzymy się bliżej temu prowincjonalnemu skarbowi Kampanii.

Miasto Battipaglia zostało założone w XI wieku przez opactwo benedyktyńskie z Cava de’ Tirreni. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu na żyznych równinach, przez wieki było ważnym centrum rolniczym. Dzisiaj miasto znane jest przede wszystkim z produkcji sera mozzarella, który cieszy się renomą na całym świecie.

Battipaglia może poszczycić się kilkoma interesującymi zabytkami. Jednym z nich jest kościół św. Antoniego z Padwy (Chiesa di Sant'Antonio di Padova), zbudowany w latach 50. XX wieku w stylu neoromańskim. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Palazzo Ruggi d’Aragona, rezydencja z XVIII wieku, która obecnie pełni funkcję centrum kulturalnego.

Choć Battipaglia nie leży bezpośrednio nad morzem, w niedalekiej odległości od miasta znajdują się piękne plaże, takie jak Lido Lago oraz Lido Mediterraneo. Są one doskonałym miejscem na wypoczynek dla tych, którzy pragną cieszyć się słońcem i ciepłym morzem, nie będąc jednocześnie narażonym na tłumy turystów.

Miasto Battipaglia jest również świetną bazą wypadową do zwiedzania innych atrakcji regionu Kampania. W pobliżu znajdują się m.in. starożytne ruiny Paestum, Park Narodowy Cilento oraz urokliwe miasteczka wybrzeża Amalfitańskiego.

Kuchnia Kampanii słynie z prostych, ale wyśmienitych potraw opartych na świeżych składnikach. W Battipaglia warto spróbować lokalnej mozzarelli di bufala, czyli mozzarelli z mleka bawolego, oraz innych specjałów regionalnych, takich jak pizza i sfogliatella - słynne ciasteczko w kształcie muszli, wypełnione kremem ricotta.

 

Połączenia międzynarodowe z Battipaglii:

 

 

Tanie przejazdy do Włoch - Battipaglia

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz