Aktualny przystanek Sindbad w Bari to: 

  • Dworzec kolejowy Piazza Aldo Moro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Bari

Bari - Kulturalne Serce Apulii

Bari, położone nad Morzem Adriatyckim, to największe miasto i stolica regionu Apulia na południu Włoch. Jest to miejsce pełne historii, kultury i życia, które oferuje wiele atrakcji dla każdego rodzaju turysty. Bari to nie tylko piękne plaże i krystalicznie czyste morze, ale również bogate dziedzictwo kulturowe i architektoniczne, które przyciąga turystów z całego świata.

W sercu Bari znajduje się Stare Miasto, zwane Bari Vecchia, które jest pełne wąskich, krętych uliczek, malowniczych kamienic i zabytków. Jednym z najważniejszych jest Bazylika św. Mikołaja, zbudowana w XI wieku, która jest ważnym miejscem pielgrzymkowym zarówno dla katolików, jak i prawosławnych. W środku można zobaczyć relikwie Świętego Mikołaja, patrona miasta, a także piękne mozaiki bizantyjskie.

Innym ważnym zabytkiem Bari jest Castello Svevo, czyli Święty Zamek, zbudowany w XII wieku przez cesarza Fryderyka II. Zamek ten, położony na skraju Starego Miasta, oferuje piękne widoki na miasto i morze.

Bari to także miasto z bogatym kulinarnym dziedzictwem. Region Apulii jest znany z produkcji oliwy z oliwek, wina, owoców morza i świeżych warzyw. Lokalna kuchnia skupia się na prostych, ale smacznych daniach, takich jak orecchiette, czyli "małe uszka" - tradycyjny rodzaj makaronu, podawanego najczęściej z sosem z liści rukoli lub brokułów.

Miasto jest również ważnym portem, z którego odpływają promy do licznych miejsc na Morzu Adriatyckim, w tym do Grecji i Albanii. Port w Bari jest również miejscem wielu festiwali i imprez, w tym słynnego festiwalu św. Mikołaja, który odbywa się co roku w maju.

Bari to również miejsce, gdzie znajdują się liczne plaże, zarówno miejskie, jak i bardziej dzikie, położone nieco dalej od centrum. Czyste, błękitne wody Adriatyku są idealne do pływania, nurkowania czy uprawiania innych sportów wodnych.

 

Połączenia międzynarodowe z Bari:

 

 

Tanie przejazdy do Włoch - Bari

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz