Aktualny przystanek Sindbad w Arezzo to: 

  • przyst.busów turyst. via Bernardo .Rossellino 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Arezzo

Arezzo - Toskańskie Miasto Sztuki i Historii

Arezzo to niewielkie miasto o dużym znaczeniu historycznym i kulturalnym, położone w sercu Toskanii we Włoszech. Zasiedlone już w czasach etruskich, przez stulecia było ważnym centrum handlu i kultury. Dziś Arezzo przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą odkryć jego urokliwe uliczki, zabytki oraz bogate dziedzictwo artystyczne.

Miasto Arezzo może poszczycić się wyjątkową historią, która sięga aż do czasów etruskich. Przez wieki rządzili nim Rzymianie, Gotowie, Longobardowie, a także Medyceusze - jedna z najpotężniejszych włoskich dynastii. Wszystkie te kultury pozostawiły swoje ślady w architekturze, sztuce i tradycjach Arezzo.

Jednym z najważniejszych zabytków w mieście jest Piazza Grande, czyli centralny plac, na którym odbywają się liczne imprezy kulturalne i festiwale. Znajdują się tam również ważne budowle, takie jak Palazzo della Fraternita dei Laici oraz Palazzo del Comune, które odzwierciedlają różnorodność architektoniczną miasta. Warto też zwrócić uwagę na Kościół Santa Maria della Pieve, którego fasada z arkadami to doskonały przykład stylu romańskiego.

Miasto Arezzo słynie także z dziedzictwa artystycznego. To tutaj urodził się i tworzył Piero della Francesca, jeden z najważniejszych malarzy renesansowych. Jego dzieła, takie jak freski w Bazylice San Francesco, zachwycają swoją harmonią i kunsztem. Inni wybitni artyści związani z Arezzo to m.in. architekt i rzeźbiarz Giorgio Vasari oraz poeta Francesco Petrarca.

Wizytówką miasta są również tradycyjne wyroby rzemieślnicze, takie jak złotnictwo, ceramika czy antyki. W Arezzo organizowane są liczne targi, podczas których można nabyć oryginalne pamiątki, jak również podziwiać umiejętności lokalnych rzemieślników.

Połączenia międzynarodowe z Arezzo: 

 

Tanie przejazdy do Włoch - Arezzo

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz