Aktualny przystanek Sindbad w Anconie to: 

  • Dworzec kolejowy Piazza Roselli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazdy autokarem z Ancony

Ancona - Perła Morza Adriatyckiego

Ancona to urokliwe miasto położone na wschodnim wybrzeżu Włoch, nad Morzem Adriatyckim. Znane jest z bogatej historii, malowniczych krajobrazów i kulturalnego dziedzictwa. Jako stolica regionu Marche, Ancona pełni istotną rolę zarówno gospodarczą, jak i turystyczną. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu miejscu.

Historia Ancony sięga czasów starożytnych. Założone przez Greków w IV wieku p.n.e., miasto szybko stało się ważnym portem handlowym. Przez wieki przechodziło z rąk do rąk - od Rzymian przez Bizancjum, aż do zdobycia przez Wenecję w XV wieku. Współczesne Ancona to efekt wpływów kulturowych i architektonicznych różnych epok.

W Anconie można podziwiać wiele zabytków, które świadczą o jej bogatej przeszłości. Jednym z nich jest katedra San Ciriaco, wybudowana na wzgórzu Guasco. Ten imponujący kościół wzniesiony został na ruinach starożytnego świątyni, a jego architektura to unikalne połączenie stylów romańskiego i gotyckiego. Inne ważne zabytki to Arco di Traiano, czyli łuk triumfalny z czasów rzymskich, oraz Fontana del Calamo - renesansowa fontanna zdobiona 13 kamiennymi maskami.

Ancona to także miasto o niezwykłym urokowi nadmorskim. Piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda Morza Adriatyckiego przyciągają turystów z całego świata. W okolicy znajdują się liczne parki przyrodnicze, takie jak Parco del Conero, który zachwyca spektakularnymi klifami i zatoczkami. To doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, kajakarstwo czy nurkowanie.

Połączenia międzynarodowe z Ancony: 

 

Tanie przejazdy do Włoch - Ancona

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour