Aktualny przystanek Sindbad w Szczekocinach to: 

  • Dworzec PKS, Śląska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i ze Szczekocin

Szczekociny - urokliwe miasteczko o bogatej historii w województwie śląskim

Szczekociny, położone w województwie śląskim, to niewielkie miasteczko o długiej historii i spokojnym, przyjaznym klimacie. Choć może nie jest tak znane jak inne miasta regionu, Szczekociny mają wiele do zaoferowania dla mieszkańców oraz przybywających turystów, którzy chcieliby odkryć uroki małych miejscowości i ich historię.

Założone w XIV wieku, Szczekociny doświadczyły wielu zmian na przestrzeni kolejnych wieków. W XVIII wieku miasto było świadkiem jednej z najważniejszych bitew w historii Polski, Bitwy pod Szczekocinami, która miała miejsce w 1794 roku podczas insurekcji kościuszkowskiej. Ta bitwa, choć zakończona porażką wojsk polskich, na zawsze wpisała się w historię Szczekocin.

Warto rozpocząć zwiedzanie miasteczka od Kościoła pw. św. Wawrzyńca, zbudowanego w stylu barokowym w XVIII wieku. Ta urokliwa świątynia wyróżnia się pięknym wystrojem wnętrza oraz cennymi elementami architektonicznymi. Kościół ten jest również ważnym miejscem kultu dla lokalnej społeczności.

Innym zabytkiem wartym uwagi jest pałac w Szczekocinach, który został zbudowany w XVI wieku. Pałac ten, choć nieco zaniedbany, wciąż posiada wiele swojego dawnego uroku i może być ciekawym celem spacerów po miasteczku.

Szczekociny otoczone są malowniczymi terenami przyrodniczymi, które oferują doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W okolicy miasta znajdują się liczne szlaki turystyczne, prowadzące przez lasy, łąki i pola. Szczekociny są także dobrym punktem wyjścia do zwiedzania innych atrakcji regionu śląskiego, takich jak Zamek Ogrodzieniec czy rezerwat przyrody Białe Ługi.

Kulinaria Szczekocin są związane z tradycjami kuchni śląskiej, która łączy smaki polskiej, niemieckiej i czeskiej kuchni. Przybywając do miasta, warto spróbować tradycyjnych potraw, takich jak kluski śląskie, rolada śląska czy żur śląski, które stanowią nieodłączny element lokalnej kuchni.

 

Połączenia międzynarodowe ze Szczekocin: 

 

Szczekociny - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz