Aktualny przystanek Sindbad w Szczecinie to: 

  • Dworzec Autobusowy, Pl. Grodnicki 1, st. 1A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i ze Szczecina

Szczecin - Miasto o bogatej historii i kulturowym bogactwie na brzegu Odry

Szczecin, leżący na północno-zachodnim krańcu Polski, to miasto o wielowiekowej historii, unikatowym charakterze oraz dynamicznym życiu kulturalnym. Położony nad Odrą, Szczecin stanowi ważny ośrodek gospodarczy, naukowy i turystyczny, a jego urok zachwyca mieszkańców i przybywających turystów.

Początki Szczecina sięgają X wieku, kiedy to powstała osada handlowa na wyspie Ostrów. W kolejnych wiekach miasto rozwijało się jako ważne centrum handlowe i administracyjne, będąc przez długi czas stolicą Pomorza Zachodniego. Dzisiaj, Szczecin to miasto o bogatej historii, która może być odkrywana przez zwiedzających na każdym kroku.

Warto rozpocząć zwiedzanie Szczecina od Wzgórza Zamkowego, na którym stoi Zamek Książąt Pomorskich. Zamek ten był niegdyś siedzibą miejscowych władców, a obecnie pełni funkcje kulturalne i edukacyjne, oferując interesujące wystawy oraz liczne wydarzenia kulturalne.

Niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Szczecina jest Katedra św. Jakuba, gotycka świątynia z XIV wieku, która dominuje nad miastem. Warto wspiąć się na jej wieżę, by podziwiać panoramę Szczecina z wysokości. Inne kościoły, takie jak Bazylika św. Wojciecha czy Kościół pw. św. Piotra i Pawła, również warto zobaczyć podczas spacerów po mieście.

Szczecin słynie również z licznych parków i terenów zielonych, które tworzą "zielone płuca" miasta. Centralny Park Kultury i Wypoczynku im. Jana Kasprowicza oferuje przyjemne miejsce do relaksu i wypoczynku, a także liczne atrakcje dla dzieci. Wały Chrobrego to kolejne miejsce, gdzie można odpocząć, podziwiając panoramę rzeki Odry oraz portu.

 

Połączenia międzynarodowe ze Szczecina: 

 

Szczecin - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz