Aktualny przystanek Sindbad w Sycowie to: 

  • parking przy markecie NETTO ul. Kolejowa 1C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i z Sycowa

Syców - Miasto o bogatej historii i urokach Dolnego Śląska

Syców, niewielkie miasto położone na Dolnym Śląsku, to miejsce o bogatej historii i urokliwym otoczeniu. Choć może nie jest tak znane jak inne miasta regionu, Syców oferuje swym mieszkańcom i odwiedzającym wiele atrakcji, które warto odkryć.

Założony w XIII wieku, Syców doświadczył dynamicznego rozwoju w ciągu kolejnych wieków, stając się ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym. Dziś miasto może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego długiej i bogatej historii.

Jednym z najważniejszych obiektów historycznych w Sycowie jest barokowy kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zbudowany w XVIII wieku. Wyróżnia się on pięknym wystrojem wnętrza, który zachwyca swoim bogactwem detali oraz wartością artystyczną. Kościół ten jest również ważnym miejscem kultu religijnego i pielgrzymek.

Innym zabytkiem wartym uwagi jest zamek w Sycowie, który powstał w XVI wieku jako siedziba lokalnych możnowładców. Choć zamek został częściowo zniszczony podczas wojen i pożarów, wciąż można dostrzec jego niegdysiejszy urok i potęgę. W ostatnich latach przeprowadzono prace konserwatorskie, które przywróciły części zamku dawny blask.

Otaczająca Syców przyroda stanowi również ważny atut tego miasta. Położone wśród malowniczych dolin rzek, wzgórz i lasów, Syców oferuje liczne szlaki turystyczne, idealne dla miłośników spacerów, wędrówek i rowerowych wycieczek. W okolicy można podziwiać piękno przyrody Dolnego Śląska, a także odkryć lokalne atrakcje przyrodnicze, takie jak rezerwaty przyrody czy parki krajobrazowe.

Kuchnia sycowska, podobnie jak w innych miejscowościach Dolnego Śląska, opiera się na tradycyjnych potrawach i smakach tego regionu. Przybywając do Sycowa, warto spróbować klusek śląskich, rolady z modrą kapustą czy żurku śląskiego, które stanowią nieodłączny element lokalnej kuchni.

 

Połączenia międzynarodowe z Sycowa: 

 

Syców - transport autokary i busy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz