Aktualny przystanek Sindbad w Świnoujściu to: 

  • Przystanek Autobusowy ul. Barlickiego – poczta 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i ze Świnoujścia

Świnoujście - Perła Bałtyku z pięknymi plażami i uzdrowiskowym charakterem

Świnoujście, położone w północno-zachodniej Polsce na wyspie Uznam i Wolin, to urokliwe miasto o bogatej historii i niezwykłym uroku. Znane przede wszystkim jako uzdrowisko, miasto przyciąga turystów pięknymi plażami, atrakcjami turystycznymi i relaksującą atmosferą. Świnoujście to miejsce, w którym można odkryć różnorodność kulturową i architektoniczną tego regionu.

Historia

Początki Świnoujścia sięgają XVIII wieku, kiedy to miasto stało się ważnym ośrodkiem żeglugi i handlu. W XIX wieku, Świnoujście zyskało na znaczeniu jako uzdrowisko, dzięki swoim naturalnym walorom, takim jak czyste powietrze, szerokie plaże i lecznicze wody mineralne. Po II wojnie światowej miasto stało się częścią Polski i zaczęło rozwijać się jako popularne miejsce wypoczynku nad Bałtykiem.

Atrakcje turystyczne

Świnoujście oferuje wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć podczas wizyty w mieście. Spacerując po centrum, można podziwiać liczne zabytkowe budynki, takie jak latarnia morska z XIX wieku, będąca jedną z najwyższych latarni morskich w Europie, czy zabytkowy ratusz.

Niewątpliwą atrakcją Świnoujścia są szerokie, piaszczyste plaże, które przyciągają turystów w sezonie letnim. Miasto oferuje również wiele ścieżek spacerowych i rowerowych, prowadzących przez malownicze tereny Wolina i Uznamu.

Kultura i rozrywka

Świnoujście dba o rozwój kulturalny swoich mieszkańców, oferując różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu. W mieście działa Dom Kultury, organizujący liczne wydarzenia, takie jak wystawy, koncerty czy spektakle teatralne. Świnoujście jest również miejscem organizacji różnych imprez i festiwali, które integrują lokalną społeczność.

Uzdrowiskowy charakter Świnoujścia sprawia, że miasto oferuje szeroką gamę zabiegów leczniczych, relaksacyjnych i odnowy biologicznej, które przyciągają turystów z kraju i zagranicy.

Połączenia międzynarodowe ze Świnoujścia: 

 

Świnoujście - transport autokary i busy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour