Aktualny przystanek Sindbad w Świebodzinie to: 

  • Parking - Pomnik Chrystusa Króla, ul. Sulechowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i ze Świebodzina

Świebodzin - Urokliwe miasto z niezwykłymi atrakcjami na Lubuskiem

Świebodzin, położony w województwie lubuskim, to niewielkie miasto o bogatej historii i niezwykłym uroku. Choć nie jest tak znane jak większe miasta w Polsce, warto zwrócić na nie uwagę ze względu na liczne zabytki oraz atrakcyjne położenie. Świebodzin to miejsce, w którym można odkryć różnorodność kulturową i architektoniczną tego regionu.

Historia

Początki Świebodzina sięgają XIII wieku, kiedy to powstała osada na terenie dzisiejszego miasta. Świebodzin uzyskał prawa miejskie w 1319 roku i szybko stał się ważnym ośrodkiem handlowym na Lubuskiem. W ciągu swojego istnienia miasto doświadczyło licznych przemian, w tym wojen, rozbiorów i okupacji. Po II wojnie światowej Świebodzin stał się częścią Polski i zaczął rozwijać się jako ośrodek przemysłowy i kulturalny.

Atrakcje turystyczne

Świebodzin oferuje wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć podczas wizyty w mieście. Spacerując po centrum, można podziwiać liczne zabytkowe budynki, takie jak Kościół pw. św. Michała Archanioła, zabytkowy ratusz czy fragmenty dawnych murów miejskich.

Jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji w okolicy Świebodzina jest Pomnik Chrystusa Króla, najwyższy na świecie posąg Jezusa Chrystusa. Wznoszący się na wysokość 36 metrów, posąg przyciąga wielu turystów z Polski i zagranicy.

Kultura i rozrywka

Świebodzin dba o rozwój kulturalny swoich mieszkańców, oferując różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu. W mieście działa Dom Kultury, organizujący liczne wydarzenia, takie jak wystawy, koncerty czy spektakle teatralne. Świebodzin jest również miejscem organizacji różnych imprez i festiwali, które integrują lokalną społeczność.

Połączenia międzynarodowe ze Świebodzina: 

 

Świebodzin - transport autokary i busy

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour