Aktualny przystanek Sindbad w Słupsku to: 

  • Dworzec PKS, stan. 17, Hugona Kołłątaja 15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i ze Słupska

Słupsk - Miasto o bogatej historii i kulturowym uroku na Pomorzu

Słupsk, położony na Pomorzu w województwie pomorskim, to miasto o długiej historii, unikatowym charakterze oraz dynamicznym życiu kulturalnym. Będąc ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i turystycznym w regionie, Słupsk oferuje wiele atrakcji dla mieszkańców oraz przybywających turystów.

Początki Słupska sięgają XI wieku, kiedy to powstała osada handlowa na terenie dzisiejszego miasta. W kolejnych wiekach Słupsk rozwijał się jako ważne centrum handlowe i administracyjne, będąc przez długi czas stolicą Księstwa Słupskiego. Dzisiaj miasto może poszczycić się licznymi zabytkami, które świadczą o jego bogatej historii.

Warto rozpocząć zwiedzanie Słupska od Zamku Książąt Pomorskich, który został zbudowany w XIV wieku i był niegdyś siedzibą miejscowych władców. Obecnie zamek pełni funkcje kulturalne i edukacyjne, oferując interesujące wystawy oraz liczne wydarzenia kulturalne. Niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta jest Katedra pw. św. Ottona, gotycka świątynia z XIV wieku, która wyróżnia się swoją monumentalnością i pięknym wystrojem wnętrza.

Słupsk słynie również z licznych parków i terenów zielonych, które tworzą "zielone płuca" miasta. Centralny Park im. Stanisława Staszica oferuje przyjemne miejsce do relaksu i wypoczynku, a także liczne atrakcje dla dzieci. Warto również wybrać się na spacer wzdłuż rzeki Słupi, która przepływa przez miasto.

Miłośnicy kultury i sztuki nie będą rozczarowani bogatą ofertą Słupska. W mieście znajdują się liczne teatry, galerie sztuki, muzea oraz inne instytucje kulturalne, które prezentują różnorodne propozycje artystyczne dla każdego. Warto odwiedzić Muzeum Pomorza Środkowego, które prezentuje bogatą kolekcję związanych z historią i kulturą regionu oraz Słupską Galerię Sztuki, gdzie można podziwiać dzieła zarówno miejscowych, jak i międzynarodowych artystów.

 

Połączenia międzynarodowe ze Słupska: 

 

Słupsk - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz