Aktualny przystanek Sindbad w Słubicach to: 

  • Port Świecko, Świecko 39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazdy autokarem do i ze Słubic

Słubice - Miasto na granicy polsko-niemieckiej o fascynującej historii i współczesnym uroku

Słubice, położone w województwie lubuskim, to miasto o bogatej historii i wyjątkowej atmosferze, będące jednocześnie symbolem polsko-niemieckiej współpracy i przyjaźni. Słubice są doskonale zlokalizowane na granicy Polski i Niemiec, bezpośrednio sąsiadując z niemieckim miastem Frankfurt nad Odrą, z którym łączy je most graniczny.

Początki Słubic sięgają średniowiecza, kiedy to tereny te były częścią Frankfurtu. Jednak prawdziwy rozwój miasta nastąpił po II wojnie światowej, kiedy granice Polski przesunięto na zachód, a Słubice stały się niezależnym miastem. Dziś Słubice są dynamicznym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym, który z powodzeniem łączy w sobie tradycję i współczesność.

Podczas spacerów po Słubicach warto zwrócić uwagę na liczne zabytki i atrakcje, które świadczą o jego historii. Należy do nich między innymi Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski, zbudowany w latach 80. XX wieku, który wyróżnia się swoją nowoczesną i oryginalną architekturą. Warto również odwiedzić Park Przyjaźni, miejsce spotkań mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą, gdzie znajdują się między innymi fontanna i pomnik polsko-niemieckiej przyjaźni.

Słubice są również ważnym centrum naukowym i kulturalnym. W mieście znajduje się Collegium Polonicum, wspólna jednostka naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu Viadrina z Frankfurtu nad Odrą oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To wyjątkowe miejsce, gdzie polscy i niemieccy studenci oraz naukowcy mogą wspólnie prowadzić badania i wymieniać się doświadczeniami.

Kulinaria Słubic są związane z tradycjami kuchni zachodniopomorskiej, która łączy smaki polskiej i niemieckiej kuchni. Przybywając do miasta, warto spróbować tradycyjnych potraw, takich jak kartacze, flaki po zamojsku czy zupa szczawiowa, które stanowią nieodłączny element lokalnej kuchni.

 

Połączenia międzynarodowe ze Słubic: 

 

Słubice - transport autokary i busy

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz