bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

26 maja 2022

Sindbad wycofuje bilety Open!

Sindbad bilety open 

Przez ponad 30 lat przewoźnicy autokarowi przyzwyczaili nas do tak zwanego biletu otwartego (OPEN). Co do zasady jest to bilet dwustronny opłacony z góry, jednak bez wyznaczonej daty powrotnej. Istotne zawsze było aby przy zakupie biletu autokarowego podać datę wyjazdu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie bo nie trzeba się martwić o kupno biletu powrotnego za granicą. Jeżeli dodamy do tego atrakcyjną ceną względem biletu dwustronnego ale z wyznaczoną datą powrotu to robi się bilet idealny. Przez lata nic się w tej kwestii nie zmieniało aż Sindbad wprowadził dynamiczne ceny biletów. 

Bilety autobusowe dwustronne

Sindbad od 29.06.2023 nie będzie już oferował biletów typu OPEN.  Dla wszystkich którzy są zainteresowani tego typu opcją muszą się pośpieszyć. Ostatnie bilety otwarte będzie można kupić tylko do 28.06.2023. Po tej dacie zostaje kupić bilet jednostronny lub dwustronny z wyznaczoną datą powrotu. 

bilety autobusowe

Sindbad bilety otwarte - podsumowanie

Jest to pewne utrudnienie w planowaniu wyjazdów za granicę autokarem. Trzeba bowiem z góry zaplanować dzień powrotu. Jest oczywiście opcja zmiany daty wyjazdu. Jednak tu trzeba uważać bo odkąd Sindbad wprowadził ceny dynamiczne może to się skończyć dopłatą. Kupując bilet powrotny z Niemiec do Polski na poniedziałek podczas zmiany daty na piątek lub sobotę może czekać nas dopłata i to prawie 100 PLN. Oczywiście sama operacja zmiany daty na bilecie autokarowym jest bezpłatna to znaczy że jeżeli zmienimy datę ale nie dzień tygodnia lub zmienimy datę na tańszą Sindbad nie doliczy opłaty. Tu trzeba zwrócić uwagę że Sindbad nie odda nam pieniędzy przy zmianie na tańszy bilet. 

Oficjalnym powodem zakończenia sprzedaży biletów Open jest małe zainteresowanie tą ofertą. 

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour