Aktualny przystanek Sindbad w Staszowie to: 

  • Rynek 30, przy aptece

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Staszowa

Staszów - Miasto o Bogatej Historii, Kulturze i Malowniczym Położeniu w Świętokrzyskiem

Staszów, położony w województwie świętokrzyskim, to miasto o bogatej historii, interesującej kulturze i malowniczym położeniu w sercu regionu. Przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, którzy chcą odkryć jego niezwykłe dziedzictwo, liczne atrakcje turystyczne oraz piękne krajobrazy okolic.

Historia Staszowa sięga XIV wieku, kiedy to założono osadę na terenie dzisiejszego miasta. Prawa miejskie uzyskało w 1409 roku, a przez wiele lat było ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym na terenie województwa sandomierskiego. Do dziś zachowało się wiele zabytków, które świadczą o jego dawnej świetności.

Warto odwiedzić Stare Miasto, które kryje wiele cennych zabytków, takich jak gotycki kościół pw. św. Floriana z XV wieku, renesansowy ratusz czy fragmenty dawnych murów obronnych. Spacerując po starówce, można podziwiać piękno kamienic, fontanny oraz placu zamkowego, który stanowi centrum kulturalne miasta.

Staszów to miasto o prężnie rozwijającej się scenie kulturalnej, która oferuje liczne festiwale, koncerty i spektakle teatralne. Warto odwiedzić Miejski Dom Kultury, który prezentuje zarówno klasykę, jak i nowoczesne przedstawienia, oraz organizuje różnorodne imprezy.

Miasto może się poszczycić dużą ilością zieleni oraz licznych parków i terenów rekreacyjnych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Park Miejski, będący idealnym miejscem na spacer czy piknik, oraz kompleks sportowy, gdzie można korzystać z boisk, kortów tenisowych czy basenu.

Staszów otoczony jest pięknymi krajobrazami regionu świętokrzyskiego, które oferują możliwość aktywnego wypoczynku. Szlaki turystyczne prowadzą przez lasy, wzgórza i doliny, oferując niezwykłe widoki i bliski kontakt z naturą. W okolicy miasta znajdują się również liczne zabytki, takie jak pałace, dworki czy kościoły.

Połączenia międzynarodowe ze Staszowa: 

 

Przewozy autokarowe ze Staszowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz