Aktualny przystanek Sindbad w Stalowej Woli to: 

  • Dworzec PKS, gen. Leopolda Okulickiego 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Stalowej Woli

Stalowa Wola - Miasto Przemysłu i Zielonej Przestrzeni w Serce Podkarpacia

Stalowa Wola, położona w województwie podkarpackim, to miasto o bogatej historii przemysłowej, które w ostatnich latach przekształciło się w oazę zieleni i kultury. Przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, którzy chcą odkryć jego niezwykłe dziedzictwo, liczne atrakcje turystyczne oraz piękne krajobrazy okolic.

Historia Stalowej Woli rozpoczyna się w latach 30. XX wieku, kiedy to w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała huta stali oraz zakłady mechaniczne. Miasto zostało zaplanowane jako nowoczesny ośrodek przemysłowy, rozbudowane wokół osi ulicy Fabrycznej. Prawa miejskie uzyskało w 1945 roku, a przez wiele lat było symbolem polskiego przemysłu.

Warto odwiedzić Muzeum Regionalne, które mieści się w dawnych zabudowaniach fabrycznych i prezentuje bogactwo kulturowe miasta oraz historię przemysłu. W muzeum można zobaczyć unikalne eksponaty, takie jak maszyny, narzędzia oraz różnorodne urządzenia związane z produkcją stali i maszyn.

Stalowa Wola to miasto o prężnie rozwijającej się scenie kulturalnej, która oferuje liczne festiwale, koncerty i spektakle teatralne. Warto odwiedzić Centrum Kultury i Sztuki, które prezentuje zarówno klasykę, jak i nowoczesne przedstawienia, oraz organizuje różnorodne imprezy.

Miasto może się poszczycić dużą ilością zieleni oraz licznych parków i terenów rekreacyjnych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Park Miejski, będący idealnym miejscem na spacer czy piknik, oraz Park Rekreacyjno-Sportowy, gdzie można korzystać z boisk, kortów tenisowych czy ścieżek rowerowych.

Stalowa Wola otoczona jest pięknymi krajobrazami Podkarpacia, które oferują możliwość aktywnego wypoczynku. Szlaki turystyczne prowadzą przez lasy, wzgórza i doliny, oferując niezwykłe widoki i bliski kontakt z naturą. W okolicy miasta znajdują się również liczne zabytki, takie jak pałace, dworki czy kościoły.

 

Połączenia międzynarodowe ze Stalowej Woli: 

 

Przewozy autokarowe ze Stalowej Woli

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz