Aktualny przystanek Sindbad w Skoczowa to: 

  • nowy dworzec autobusowy, ul. Katowicka/Objazdowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Skoczowa

Skoczów - Urokliwe Miasto z Bogatą Historią i Malowniczym Położeniem

Skoczów, położony w województwie śląskim, to urokliwe miasto o bogatej historii i malowniczym położeniu nad rzeką Brennicą. Skoczów przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, którzy chcą odkryć jego niezwykłe dziedzictwo, urokliwe uliczki oraz piękne krajobrazy okolic.

Historia Skoczowa sięga czasów piastowskich, a pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z XIII wieku. Prawa miejskie uzyskał w 1327 roku, a przez wieki był ważnym ośrodkiem handlowym, rolniczym i administracyjnym. Skoczów był również miejscem licznych wydarzeń historycznych, które wpłynęły na kształtowanie jego tożsamości.

Spacerując po urokliwym Rynku, można podziwiać piękne kamieniczki z XVIII i XIX wieku oraz zabytkowy ratusz, który pełni funkcję Urzędu Miasta. Warto również odwiedzić kościół pw. św. Wawrzyńca, zbudowany w XIV wieku, który fascynuje swoją gotycką architekturą oraz bogatym wyposażeniem wnętrza.

Skoczów może się poszczycić licznymi zabytkami, takimi jak zamek książąt cieszyńskich, wybudowany w XV wieku. Zamek, choć przeszedł liczne przebudowy, wciąż zachwyca swoją monumentalnością i pięknem. Obecnie mieści się tu Muzeum Miejskie, prezentujące historię miasta i regionu.

Skoczów to miasto o prężnie rozwijającej się scenie kulturalnej, która oferuje liczne festiwale, koncerty i spektakle teatralne. Warto odwiedzić Centrum Kultury, które prezentuje zarówno klasykę, jak i nowoczesne przedstawienia, oraz organizuje różnorodne imprezy.

Malownicze położenie miasta nad rzeką Brennicą oraz u podnóża Beskidów oferuje niezwykłe widoki oraz możliwość aktywnego wypoczynku. Spacerując po okolicach Skoczowa, można podziwiać piękno krajobrazu, z zielonymi wzgórzami, łąkami i lasami. W okolicy miasta znajdują się również liczne tereny rekreacyjne, takie jak Park Miejski, który zachęca do spędzenia czasu na łonie przyrody.

Skoczów to miasto o bogatej historii, urokliwym położeniu i licznych atrakcjach turystycznych, które sprawiają, że warto się tu wybrać na wypoczynek, zwiedzanie czy relaks.

 

Połączenia międzynarodowe ze Skoczowa: 

 

Przewozy autokarowe ze Skoczowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz