Aktualny przystanek Sindbad w Skarżysku-Kamiennej to: 

  • zatoka MKS, ul. Niepodległości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Skarżysko-Kamiennej

Skarżysko-Kamienna - Miasto Przemysłu i Zieleni w Serce Gór Świętokrzyskich

Skarżysko-Kamienna, położone w województwie świętokrzyskim, to miasto o bogatej historii przemysłowej i urokliwym położeniu w sercu Gór Świętokrzyskich. Skarżysko-Kamienna przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, którzy chcą odkryć jego niezwykłe dziedzictwo przemysłowe oraz piękne krajobrazy okolic.

Historia Skarżysko-Kamiennej sięga XIX wieku, kiedy to powstała osada wraz z rozwojem przemysłu hutniczego i metalowego. Prawa miejskie uzyskała w 1923 roku, a przez lata stała się ważnym ośrodkiem przemysłowym, rolniczym i kulturalnym. W czasach PRL-u, miasto słynęło z produkcji amunicji oraz maszyn i urządzeń.

Warto odwiedzić Muzeum Oręża Polskiego, które mieści się w dawnych zabudowaniach fabrycznych i prezentuje bogactwo kulturowe miasta oraz historię polskiego przemysłu zbrojeniowego. W muzeum można zobaczyć unikalne eksponaty, takie jak broń, mundury oraz różnorodne urządzenia związane z produkcją amunicji.

Skarżysko-Kamienna to miasto o prężnie rozwijającej się scenie kulturalnej, która oferuje liczne festiwale, koncerty i spektakle teatralne. Warto odwiedzić Skarżyskie Centrum Kultury, które prezentuje zarówno klasykę, jak i nowoczesne przedstawienia, oraz organizuje różnorodne imprezy.

Miasto otoczone jest pięknymi krajobrazami Gór Świętokrzyskich, które oferują możliwość aktywnego wypoczynku. Szlaki turystyczne prowadzą przez lasy, wzgórza i doliny, oferując niezwykłe widoki i bliski kontakt z naturą. W okolicy Skarżyska-Kamiennej znajdują się również liczne tereny rekreacyjne, takie jak Park Miejski, który zachęca do spędzenia czasu na łonie przyrody.

 

Połączenia międzynarodowe ze Skarżysko-Kamiennej: 

 

Przewozy autokarowe ze Skarżysko-Kamiennej

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz