Aktualny przystanek Sindbad w Sieradzu to: 

  • Dworzec autobusowy, stanowisko nr 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Sieradza

Sieradz - Miasto o Bogatej Historii, Zabytkach i Urokliwym Położeniu

Sieradz, położony w województwie łódzkim, to miasto o bogatej historii, licznych zabytkach i urokliwym położeniu nad rzeką Wartą. Jako jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce, Sieradz przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, którzy chcą odkryć jego niezwykłe dziedzictwo oraz malownicze okolice.

Historia Sieradza sięga czasów piastowskich, a pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z X wieku. Prawa miejskie uzyskał w 1232 roku za sprawą Henryka I Brodatego, a przez wieki był ważnym ośrodkiem handlowym, rolniczym i administracyjnym. Sieradz był również miejscem licznych wydarzeń historycznych, które wpłynęły na kształtowanie jego tożsamości.

Warto odwiedzić zamek w Sieradzu, wybudowany w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Choć zamek przeszedł liczne przebudowy i renowacje, wciąż można podziwiać jego oryginalne elementy architektoniczne. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Regionalne, które prezentuje bogactwo kulturowe miasta i regionu.

Sieradz może się poszczycić licznymi zabytkami sakralnymi, takimi jak gotycki kościół pw. św. Stanisława, zbudowany w XIV wieku, czy barokowy kościół pw. św. Zygmunta. Obie świątynie fascynują swoją architekturą oraz bogatym wyposażeniem wnętrza, będącym świadectwem bogactwa kulturowego miasta.

Spacerując po urokliwym Rynku, można podziwiać piękne kamieniczki z XVIII i XIX wieku oraz zabytkowy ratusz, który pełni funkcję Urzędu Miasta. Warto również odwiedzić Brama Wodną, która stanowi pozostałość dawnych murów obronnych.

Sieradz to miasto o prężnie rozwijającej się scenie kulturalnej, która oferuje liczne festiwale, koncerty i spektakle teatralne. Warto odwiedzić Sieradzkie Centrum Kultury, które prezentuje zarówno klasykę, jak i nowoczesne przedstawienia, oraz organizuje różnorodne imprezy.

 

Połączenia międzynarodowe z Sieradza: 

 

Przewozy autokarowe z Sieradza

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour