Aktualny przystanek Sindbad w Sandomierzu to: 

  • Przystanek przed dworcem PKP, Lwowska 33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Sandomierza

Sandomierz - Perła Renesansu o Bogatej Historii i Malowniczym Położeniu

Sandomierz, nazywany perłą renesansu, to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski, położone nad Wisłą w województwie świętokrzyskim. Miasto zachwyca swoją bogatą historią, malowniczym położeniem, licznych zabytków oraz urokliwymi uliczkami. Sandomierz przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, którzy chcą odkryć jego niezwykłe dziedzictwo i klimat.

Historia Sandomierza sięga czasów piastowskich, a prawdopodobnie nawet wcześniej. Prawa miejskie uzyskał w 1227 roku, a przez wieki był ważnym ośrodkiem handlowym, rolniczym i administracyjnym. W średniowieczu, dzięki korzystnemu położeniu przy szlakach handlowych, Sandomierz rozkwitał jako ośrodek kultury i nauki.

Warto odwiedzić Zamek Królewski w Sandomierzu, wybudowany w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego. Zamek, choć przeszedł liczne przebudowy, wciąż zachwyca swoją monumentalnością i pięknem. Obecnie mieści się tu Muzeum Regionalne, prezentujące historię miasta i regionu.

Sandomierz może się poszczycić licznymi zabytkami sakralnymi, takimi jak katedra pw. św. Jakuba, zbudowana w XIV wieku, czy gotycki kościół pw. św. Ducha. Obie świątynie fascynują swoją architekturą oraz bogatym wyposażeniem wnętrza.

Renesansowy charakter Sandomierza najlepiej można zaobserwować spacerując po urokliwym Rynku, gdzie znajduje się piękny ratusz z XVI wieku oraz liczne kamieniczki z tego samego okresu. Warte odwiedzenia są także Podziemne Trasy Turystyczne, dające możliwość poznania historii miasta z zupełnie innej perspektywy.

Sandomierz to miasto o prężnie rozwijającej się scenie kulturalnej, która oferuje liczne festiwale, koncerty i spektakle teatralne. Warto odwiedzić Ogród Ducha, który mieści się w zabytkowych zabudowaniach klasztornych i oferuje różnorodne imprezy oraz wystawy.

Malownicze położenie miasta, na skarpie wiślanej, oferuje niezwykłe widoki oraz możliwość aktywnego wypoczynku. Spacerując po okolicach Sandomierza, można podziwiać piękno krajobrazu, z zielonymi wzgórzami, łąkami i meandrami Wisły.

 

Połączenia międzynarodowe z Sandomierza: 

 

Przewozy autokarowe z Sandomierza

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz