Aktualny przystanek Sindbad w Rzeszowie to: 

  • Dworzec PKS, ul. Grottgera, stanowisko M

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Rzeszowa

Rzeszów - Stolica Podkarpacia o Bogatej Historii i Współczesnym Uroku

Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego, to miasto o fascynującej historii i współczesnym uroku, które tętni życiem i oferuje liczne atrakcje turystyczne. Położony w sercu Podkarpacia, Rzeszów przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, którzy chcą odkryć jego bogate dziedzictwo, kulturalne wydarzenia oraz zielone przestrzenie.

Historia Rzeszowa sięga XIV wieku, kiedy to osada została założona przez Kazimierza Wielkiego. Prawa miejskie uzyskała w 1354 roku, a przez wieki była ważnym ośrodkiem handlowym, rolniczym i administracyjnym. Rzeszów był również miejscem licznych wydarzeń historycznych, które wpłynęły na kształtowanie jego tożsamości.

Warto odwiedzić Zamek Lubomirskich, który został wybudowany w XVI wieku jako rezydencja magnacka. Choć zamek przeszedł liczne przebudowy i renowacje, wciąż można podziwiać jego oryginalne elementy architektoniczne. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, które oferuje różnorodne wystawy, prezentujące historię miasta i regionu.

Rzeszów może się poszczycić licznymi zabytkami sakralnymi, takimi jak kościół pw. św. Wojciecha, zbudowany w XVI wieku w stylu gotyckim, czy barokowy kościół pw. św. Krzyża. Obie świątynie zachwycają swoją architekturą i wyposażeniem wnętrza, będącym świadectwem bogactwa kulturowego miasta.

Rzeszów to także miasto o prężnie rozwijającej się scenie kulturalnej, która oferuje liczne festiwale, koncerty i spektakle teatralne. Warto odwiedzić Rzeszowski Teatr im. Wandy Siemaszkowej, który prezentuje zarówno klasykę, jak i nowoczesne przedstawienia. Miasto gospodarzem jest również licznych imprez, takich jak Festiwal Kultury Żydowskiej czy Europejski Festiwal Sportu.

Miasto otoczone jest pięknymi zielonymi przestrzeniami, takimi jak Park Papieski, który pełni funkcję miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców oraz turystów. Park oferuje przestrzeń do spacerów, relaksu, a także zabawy dla dzieci. W okolicy Rzeszowa znajduje się również Park Krajobrazowy Doliny Sanu, który zachwyca swoją różnorodnością gatunkową oraz dziewiczym pięknem.

 

Połączenia międzynarodowe z Rzeszowa: 

 

Przewozy autokarowe z Rzeszowa

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz