Aktualny przystanek Sindbad w Rybniku to: 

  • dworzec autobusowy, ul. Budowlanych 6, stan. 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Rybnika

Rybnik - Miasto o Dynamicznym Charakterze i Zielonych Przestrzeniach

Rybnik to prężnie rozwijające się miasto położone na Górnym Śląsku, w województwie śląskim. Znane z bogatej historii przemysłowej, Rybnik dziś stawia na rozwój nowoczesnych technologii, kulturę i turystykę. Miasto oferuje wiele atrakcji dla turystów, zarówno tych zainteresowanych historią i kulturą, jak i poszukujących aktywnego wypoczynku oraz kontaktu z naturą.

Historia Rybnika sięga XIII wieku, kiedy to osada została założona przez książąt opolskich. Prawa miejskie uzyskała w 1308 roku, a przez wieki była ważnym ośrodkiem handlowym, rolniczym i górniczym. Przemysłowy rozwój miasta, szczególnie w dziedzinie górnictwa i hutnictwa, przyczynił się do jego dynamicznego wzrostu.

W Rybniku warto odwiedzić zamek, który został wybudowany w XIV wieku i był niegdyś siedzibą książąt opolskich. Choć zamek przeszedł liczne przebudowy i renowacje, wciąż można podziwiać jego oryginalne elementy architektoniczne. Obecnie w zamku mieści się Centrum Kultury "Zamek", które oferuje różnorodne wystawy, koncerty i spektakle teatralne.

Miasto posiada również wiele interesujących obiektów sakralnych, wśród których warto wymienić barokowy kościół pw. św. Antoniego oraz neogotycki kościół pw. św. Katarzyny. Obie świątynie zachwycają swoją architekturą i wyposażeniem wnętrza, będącym świadectwem bogactwa kulturowego Rybnika.

Rybnik to miasto zielone, którego atrakcją jest Park Miejski, oferujący liczne alejki spacerowe, staw oraz plac zabaw dla dzieci. Warto również odwiedzić Rybnickie Centrum Rekreacji "Niewiadom", gdzie można aktywnie spędzić czas na basenach, kortach tenisowych czy ścieżkach rowerowych.

Jednym z symboli Rybnika jest Zalew Rybnicki, który powstał na rzece Ruda w celu chłodzenia wody dla Elektrowni Rybnik. Dziś Zalew to popularne miejsce rekreacji i wypoczynku, gdzie można korzystać z kąpielisk, żeglować, wędkować czy spacerować wzdłuż brzegu.

 

Połączenia międzynarodowe z Rybnika: 

 

Przewozy autokarowe z Rybnika

Domis-tour
  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
bilety miedzynarodowe
bilety międzynarodowe

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz