Aktualny przystanek Sindbad w Radomiu to: 

  • WPA PKS Radom, ul. Prażmowskiego 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Radomia

Radom - Miasto o Fascynującej Historii i Kulturalnej Różnorodności

Radom, położony w centrum Polski, to miasto o bogatej historii, która sięga średniowiecza. Znany z interesujących zabytków, kulturalnych wydarzeń oraz przyjaznej atmosfery, Radom przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy, oferując unikalne doświadczenia i atrakcje turystyczne.

Założony na przełomie XI i XII wieku, Radom szybko stał się ważnym ośrodkiem handlowym i politycznym, a jego strategiczne położenie sprawiało, że był miejscem wielu ważnych wydarzeń. W 1340 roku, dzięki Kazimierzowi Wielkiemu, Radom uzyskał prawa miejskie, a następnie stał się jednym z głównych ośrodków administracyjnych Korony Polskiej.

Jednym z najważniejszych zabytków Radomia jest Zamek Królewski, wybudowany w XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego. W zamku odbywały się sejmiki szlacheckie, a w późniejszych latach stał się on siedzibą starostów radomskich. Obecnie w zamku mieści się Muzeum im. Jacka Malczewskiego, prezentujące bogatą kolekcję dzieł sztuki, fotografii oraz związanych z historią miasta eksponatów.

Kolejnym ważnym obiektem sakralnym jest gotycki kościół św. Wacława, wzniesiony w XV wieku, który zachwyca swymi malowidłami oraz rzeźbami. Warto również odwiedzić Klasztor Bernardynów oraz kościół św. Jana Chrzciciela.

Radom słynie także z licznych imprez kulturalnych, które odbywają się przez cały rok. Jednym z najbardziej znanych wydarzeń jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki Radomskiej, który przyciąga artystów z całego kraju. Miłośników sztuki teatralnej z pewnością zainteresuje Radomski Teatr Dramatyczny, prezentujący zarówno klasykę, jak i nowoczesne przedstawienia.

Warto również wyróżnić Park im. Józefa Piłsudskiego, który pełni funkcję rekreacyjną dla mieszkańców i turystów, oferując przestrzeń do relaksu, sportu oraz zabawy dla dzieci. Nieopodal miasta znajduje się także rezerwat przyrody Kozienice, gdzie można spacerować w otoczeniu dzikiej przyrody oraz podziwiać rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

 

Połączenia międzynarodowe z Radomia: 

 

Przewozy autokarowe z Radomia

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour