Aktualny przystanek Sindbad w Raciborzu to: 

  • Dworzec PKS, Batorego 15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transport autokarem z i do Raciborza

Racibórz - Miasto o Bogatej Historii i Kulturalnym Dziedzictwie

Racibórz to jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku, położone nad rzeką Odrą w południowej Polsce. Otoczony malowniczymi lasami, wzgórzami i łąkami, Racibórz oferuje mieszankę bogatej historii, kultury i pięknych krajobrazów. Miasto ma niezwykłą atmosferę, która przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy.

Historia Raciborza sięga wczesnego średniowiecza, kiedy to był ważnym ośrodkiem handlowym i politycznym. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z IX wieku, a prawa miejskie uzyskał w 1217 roku. Wówczas to Racibórz stał się siedzibą książąt śląskich, którzy tu rezydowali aż do XVII wieku.

Zamek Raciborski, który znajduje się na terenie miasta, był niegdyś siedzibą książąt raciborskich i jest obecnie jednym z głównych symboli Raciborza. Zamek został wybudowany w XIII wieku, a jego dzisiejszy wygląd jest wynikiem przekształceń architektonicznych dokonanych przez wieki. W zamku mieści się obecnie muzeum, które prezentuje historię miasta i regionu.

W Raciborzu warto również odwiedzić kościół pw. św. Jakuba, gotycki budynek z XIV wieku, który zachwyca swoją architekturą i wyposażeniem wnętrza. Inne ważne obiekty sakralne to kościół pw. św. Michała Archanioła oraz klasztor Franciszkanów.

Miasto ma również bogate tradycje kulturalne, które są pielęgnowane przez liczne festiwale, koncerty i wystawy. Racibórz słynie z międzynarodowego festiwalu muzyki kameralnej "Raciborskie Wieczory Muzyczne", który co roku przyciąga znakomitych artystów z kraju i zagranicy. Nie można również zapomnieć o festiwalu "Dni Raciborza", który oferuje różnorodne atrakcje dla mieszkańców i turystów.

Miasto otoczone jest przez liczne tereny zielone, takie jak Park Zamkowy czy Park Pola Marsowe. Warte odwiedzenia są również okoliczne tereny przyrodnicze, takie jak Rezerwat Przyrody "Cisy Staropolskie", gdzie można podziwiać piękno starodrzewów oraz poznać rzadkie i chronione gatunki flory i fauny.

 

Połączenia międzynarodowe z Raciborza: 

 

Przewozy autokarowe z Raciborza

  1. pl
  2. uk
bilety autokarowe Sindbad
Domis-tour

Tanie bilety autokarowe:

Biuro Sindbad w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 

 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Domis-tour